Muhtar, Kurban Parasını Dolandırıcılara Kaptırdı

Kırıkkale’nin Selim Özer Mahallesi Muhtarı 58 yaşındaki Zülfikar Erkoç, kurban almak için üzerinde bulunan 5 bin 340 lirayı telefon dolandırıcılarının verdiği hesap numarasına yatırdı. Polis, Muhtar Erkoç’u dolandırıcıların hesabına 15 bin lira daha yatıracağı sırada engelledi.

Muhtar, Kurban Parasını Dolandırıcılara Kaptırdı
 
Selim Özer Mahallesi Muhtarı Zülfikar Erkoç’u arayan bir kişi, "Kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçmiş. Bankalarda bulunan paranızı sahte kimliklerle çekecekler. Şu an operasyon düzenliyoruz. Cumhuriyet Başsavcımızın haberi var, operasyonun başında. Parayı istediğimiz hesaba yatırın. Daha sonra operasyon bittikten sonra paranızı fazlasıyla devletten alacaksınız" dedi.
 
Telaşlanan Muhtar Erkoç üzerinde bulunan 5 bin 340 lirayı Zafer Caddesi’nde bulunan Ziraat Bankası Şubesi’ne giderek, ATM’den verilen hesaba yatırdı. Arayan kişi, gönderilen paranın yetersiz olduğunu söyleyip, Erkoç’tan 15 bin lira daha göndermesini istedi. Erkoç, bu telefonun ardından bankaya girerek 15 bin lira kiredi başvurusunda bulundu. Bu sırada Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timleri, Erkoç’un telaşlı ve panik durumunu fark edip müdahalede bulundu. Polisler, Erkoç’un anlattıklarını dinledikten sonra onun krediyi çekmesine engel oldu.
 
Kurban ortaklarından aldığı parayla toplam 5 bin 340 lirayı dolandırıcıların verdiği hesap numarasına yatıran Muhtar Erkoç, "Eğer polis ekipleri gelmeseydi, 15 bin lira daha yatıracaktım. Bütün kurban paramı yatırdım" dedi. Muhtar Erkoç’un bankaya yatırdığı paranın dolandırıcılar tarafından hemen çekildiği de tespit edildi. Polisin olayla ilgili araştırması sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER