banner51

Muhtar İçin Kaymakamlığa Yürüdüler

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, "Kaymakam benim arkamda" diyerek köylüleri tehdit ettiği iddia edilen Kaymaklar Köyü Muhtarı Recep Can hakkında Kaymakamlığa şikayet dilekçesi verildi. Bir grup köylü de muhtara sahip çıkmak için Kaymakamlığa yürüdü.

Muhtar İçin Kaymakamlığa Yürüdüler
700 nüfuslu Kaymaklar Köyü’nde 30 Mart’ta yapılan seçimi 170 oy farkla kaybeden eski muhtar Ahmet Uludağ, iddiaya göre yeni muhtar Recep Can’ın, "Mühür bende, istediğimi yaparım. Kaymakam benim arkamda" diyerek köylüleri tehdit ettiğini ileri sürerek Kaymakamlığa şikayet dilekçesi verdi.
 
Köyde yaşayan yaklaşık 50 kişilik grup, yeni muhtar Recep Can’a sahip çıkmak için Kaymakamlığa yürüdü. Kaymakamlık binası önünde konuşan köy sakinlerinden Saadettin Aydoğan, "Biz halk olarak muhtarımızın arkasında olduğumuzu göstermek için Kaymakamlığa geldik. Bunun sebebi önceki siyasi olaylardan dolayıdır, muhtarlık seçimlerine dayanıyor. Muhtar hakkındaki suçlamalar iftiradır" dedi.
 
Köylülerden 10’u, Kaymakam İbrahim Çay’ın ilçe dışında olması nedeniyle Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Neriman Efe Turan ile görüştü. Köylüler, Turan ile görüşmelerinin ardından Kaymakamlık’tan ayrıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER