Muhtar Adayının Afişli Seçim Kampanyası

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’ndeki Medya Mahallesi muhtarlığı için aday olan 39 yaşındaki Mahfuz Deniz, kendi fotoğrafıyla, John F.Kennedy’nin fotoğrafının bulunduğu afiş bastırdı.

Muhtar Adayının Afişli Seçim Kampanyası
Kayapınar İlçesi’nde yeni oluşturulan 4 mahallede 8 Mart’ta yapılacak muhtarlık seçimi yapılacak. Bu mahallelerden Medya Mahallesi muhtarlığı için aday olanlardan Mahfuz Deniz, merkezi Genç Müteşebbisler Türkiye Derneği’nce verilen ödülle afiş bastırdı. Mahfuz Deniz, 2003 yılında Kulp İlçesi’ne bağlı Terma Köyü Hıbra Mezrası’na 10 yıl mücadele verip su ve elektrik getirttiği için bu ödülü aldığını söyledi.
 
Kendisine ödül veren derneğinin benzerinin 124 ülkede bulunduğunu, ABD’deki Junior Chember’ın (Genç Müteşebbisler Jaycees) ABD eski Başkanlarından John F.Kennedy gibi bir çok ünlü kişiyi ödüllendirdiğini belirten Mahfuz Deniz, seçim afişine Kennedy’nin fotoğrafını da koydu. Deniz, afişiyle ilgili eleştiriler karşısında şunları söyledi:
 
"Kimisi seçim afişinde görülen Kenneyd’in benim muhtar azam olduğunu belirtirken, kimisi ’Mahfuz Deniz, Kennedy ile görüşmüş’ diyor. Kimisi benim abarttığımı Kenedy’in 40 yıl önce öldüğünü öne sürüyor. Rakiplerim böyle dedikodu yapıyor. Kennedy gençliğinde benim gibi çalışmalara imza atmış ve bu ödülü almış. Ben de yıllar sonra çalışmalarım ile o ödülü aldım. Kennedy, ’Ben bu yarışmada ödül almazsam ve adım duyulmasaydı ABD başkanı olmayabilirdim’ demiş."
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER