banner51

Muhtar Adayı 7 Kişiye Umut Oldu

Balıkesir’de geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen, Yıldız Mahallesi Muhtarlığı adayı 45 yaşındaki Aydın Yıldırım’ın organları 7 kişiye umut oldu.

Muhtar Adayı 7 Kişiye Umut Oldu
 
Yıldız Mahallesi Muhtarlığına aday olan manav Aydın Yıldırım seçim çalışmalarını sürdürürken 30 Ocak Perşembe günü şiddetli baş ağrısı ve mide bulantısı nedeniyle fenalaşınca, ambulansla Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması tanısı konan Aydın Yıldırım 3-4 saat süren beyin ameliyatından sonra yoğun bakım servisin alındı. Yıldırım, doktorların çabasına rağmen beyin ölümü gerçekleşti. Yıldırım’ın kızları Sena ve Gülşah Yıldırım, babalarının organlarını bağışladığını belirtince, Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakli Koordinatörleri Uzman Dr. Bülent Yıldırım ve Sağlık Teknisyeni Fuat Çöken harekete geçti.
 
Organ Nakli Koordinatörleri Uzman Dr. Yenigün ve Sağlık Teknisyeni Çöken, yaptığı incelemelerin ardından Yıldırım’ın organlarının 7 kişiye uyduğu tespit edildi. Yıldırım’ın kalbi, Antalya Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, bir böbreği İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi, diğer böbreği Bursa Acıbadem Hastanesi, Karaciğer ve korneaları Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, pankreası Ankara Yıldırım Beyazıt Hastanesi’nde bekleyen hastalara nakledilecek.
 
Muhtar Adayı olan Aydın Yıldırım’ın yeğeni Serhat Kuşlu, dayısının insanları çok sevdiğini herkese yardım etmek için elinden geleni yaptığını belirterek, "Şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı ile Atatürk Devlet Hastanesi’ne getirildi. Beyin kanaması teşhisi kondu 3-4 saat süren ameliyattan sonra yoğun bakım servisine alındı. Organlarını bağışlamıştı. Toplumu seviyordu. Herkesi kucaklayan karakter sahibi bir insandı. Organlarını bağışladı. Maalesef kısa zaman içerisinde yeğenimizi kaybettik. Şifa bulmak için organ bekleyen çok insan var. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını, organlarını bağışlamasını diliyorum" diye konuştu.
 
ASKERİ HELİKOPTER KALBİ GÖTÜRECEK
 
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden gelen Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ziya Dündar, operasyona alınan Aydın Yıldırım’ın karaciğer, böbrek, kalp, pankreas ve kornealarının alınacağını belirtip, "Karaciğer ve korneaları Bursa Tıp Fakültesi’ne alacağız. böbrekler Bursa ve İstanbul’a, Pankreas Ankara’ya gidecek" dedi. Organ Nakli Koordinatörü Fuat Çöken, Yıldırım’ın kalbinin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden askeri helikopterle gelecek olan ekip tarafından ameliyatla alınıp Antalya’ya götüreceğini söyledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER