banner9

Muğla ve Marmaris'te Terör Kınandı

Muğla kent merkezi ile Marmaris’te bir araya gelen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyeleri Ankara’daki patlamada ölen arkadaşları için saygı duruşunda bulunup, terörü kınadı.

Muğla ve Marmaris'te Terör Kınandı
Ankara Tren Garı Kavşağı’nda yaşanan terör saldırısı Muğla kent merkezi ile Marmaris’te kınandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde bir araya gelen DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyesi 100 kişilik grup, ölenler için saygı duruşunda bulundu.
 
"PATLAYAN BOMBALARIN SORUMLULARI BELLİDİR"
 
Topluluk adına açıklama yapan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muğla Şube Başkanı Fatma Yarış, "Bizi korkutarak, yıldırarak, sindirerek, terörle durdurmayı umuyorlar. Yılmayız, sinmeyiz. Ankara’daki mitingimiz barışçıldı. Orada türkülerimiz, halaylarımız, simidimiz, çayımız, balonlarımız, rengarenk flamalarımız, coşkumuz, çocuklarımız, dedelerimiz vardı. Bir saniye içinde bu tabloyu kana buladılar. Yüze yakın canımız gitti. 400’e yakın kişi yaralandı. Kahrolduk. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyandayız. Emek değerini bulsun, ülkede huzur olsun, zorbalığa son olsun demek üzere bir araya gelmiş olan yitirdiğimiz arkadaşlarımızın anısına önlerinde saygıyla eğiliyoruz. Patlayan bombaların sorumluları bellidir. O sorumluların diktatörlük hevesleri, 7 Haziran’daki seçimlerde kursaklarında kaldı. 400 vekil hevesleri duvara tosladı. Bizi korkutarak, yıldırarak, sindirerek, terörle durdurmayı umuyorlar. Yılmayız, sinmeyiz. Ey bombacılar; koltuk hırsından gözü dönmüşler, size sesleniyoruz. Bütün vahşetinize karşın biz eşit, özgür, laik, demokratik bir ülkede bir arada, barış içinde, emeğimizin karşılığını alarak yaşamın mücadelesini sürdürmeye kararlıyız. Bu yolda canını veren arkadaşlarımızı da sizin yaptıklarını da unutmayacağız" diye konuştu. Açıklamanın ardından bir süre "Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek" sloganı atan grup, sessizce dağıldı.
 
Marmaris’te 50 kişilik bir grup öğretmen, Marmaris’teki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Saldırı kınanırken; ölenler için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından topluluk, sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2015, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER