banner51

MLKP Davasında 7 Müebbet

Terör örgütü MLKP mensubu oldukları iddia edilen ve örgüt adına 155 eylemden sorumlu tutulan 9’u tutuklu 26 sanığın yargılandığı davada 7 sanık müebbet hapis ve 787’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

MLKP Davasında 7 Müebbet

 

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada 9 tutuklu sanık ve avukatlar hazır bulundu. Sanık ve avukatların yaptıkları savunmada suçsuz olduklarını ve beraatları hakkında karar verilmesini talep etti. Savunmanın ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı.
 
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanıklar Ali Hıdır Polat, Naci Güner, Arif Çelebi, Bayram Namaz, Füsun Erdoğan, İbrahim Çiçek ve Ziya Ulusoy’a "anayasayı ihlal, sayı ve nitelik bakımından vahim kabul edilen silah bulundurmak, patlayıcı madde bulundurmak, resmi evrakta sahtecilik, genel güvenliğin tehlikeye sokulması, tehlikeli maddelerin bulundurulması ve mala zarar verme" suçlarından birer kez müebbet ve 787 yıl 8’er ay hapis cezası verdi.
 
Sanık Erkan Özdemir “Anayasal düzeni yıkmaya teşebbüs” suçundan müebbet hapis ve “evrakta sahtecilik” suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 
Sanık Elif Almakça ise “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 28 yıl 11 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.
 
Sanık Erkan Salduz, “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 22 yıl 1 ay hapisle cezalandırıldı.
 
Sanık Seyfi Polat, “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 37 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılırken, sanık Hatice Bolat ise “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 28 yıl 11 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.
 
Sanık Turaç Solak’a “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 30 yıl 2 ay 15 gün hapis cezası verildi.
 
Sanık Mehmet Ali Polat, “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik, ateşli silahlar kanununa muhalefet ve tehlikeli madde bulundurmak” suçlarından 31 yıl 5 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.
 
Sanıklar Soner Çiçek ve Uğur Kayacı “Terör örgütüne üye olmak ve evrakta sahtecilik” suçlarından 10 yıl 7 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı. Sanıklar Hasan Ozan ve Sultan Ulusoy, “Terör örgütüne üye olmak ve evrakta sahtecilik” suçlarından 14 yıl 4 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.
 
Sanık Adem Serkan Gündoğdu, “Terör örgütüne üye olmak ve evrakta sahtecilik” suçlarından 13 yıl 1 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.
 
Sanık Azime Arzu Torun, “Terör örgütüne üye olmak, evrakta sahtecilik ve görevini yaptırmamak için direnme” suçlarından 13 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.
 
Sanıklar Fatma Siner, Fethiye Ok ve Bilgi Tağaç, “Terör örgütüne üye olmak ve evrakta sahtecilik” suçlarından 10 yıl 7 ay 15 gün hapisle cezalandırıldı.
 
Sanıklar Merak Siner, Rıza Bozkurt ve Sedat Şenoğlu, “Terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.
 
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tutuklu sanık Sultan Ulusoy’un tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliyesine karar verdi. Tutuklu sanıklar Naci Güner, Arif Çelebi, Mehmet Ali Polar, Bayram Namaz, Seyfi Polat, Erkan Özdemir, Füsun Erdoğan ve Turaç Solak’ın tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, haklarında ceza verdiği Ziya Ulusoy, Erkan Salduz, Elif Almakça, Hatice Polat hakkında ise yakalama kararı çıkardı.
Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2013, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER