banner9

Mısır Çarşısı'nda İntihar Girişimi

İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biri olan Fatih’deki Mısır Çarşısı girişindeki inşaat iskelesinin korkuluklarına çıkarak intihar girişiminde bulunmak isteyen 30 yaşlarındaki bir seyyar satıcı, uzun süren ikna çabalarının ardından eyleminden vazgeçirildi.

Mısır Çarşısı'nda İntihar Girişimi
Eminönü’nde Çiçek Pazarı yanındaki Mısır Çarşısı’nın Balık Pazarı Kapısı girişinde 15.00 sıralarında meydana gelen olay şöyle gelişti. İddialara göre, tadilat yapılan bölümün inşaat iskelesinin bulunduğu bölümden içeri giren 35 yaşlarındaki seyyar satıcı daha sonra kurulan iskeleyi kullanarak üst kata çıktı. İskeleden aşağı sarkan vatandaşı gören görevliler durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Turist ve vatandaşlar intihar girişimini ilgiyle izledi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin de çağrıldığı olayı gören çok sayıda vatandaş ve turist cep telefonu ve kameralarla o anları görüntüledi. Bir vatandaşın ise özçekim (selfie) yapması dikkat çekti. İtfaiye ekipleri vatandaşın atlama ihtimaline karşı branda açtı. Yaklaşık 45 dakika süren ikna çabalarının ardından ikna edilen seyyar satıcı ambulansla hastaneye kaldırıldı.
 
İntihar girişiminde bulunan ve adının İbrahim olduğu öğrenilen seyyar satıcının yaşadığı maddi sorunlar nedeniyle bunalıma girdiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER