Mimarı Eski Şoförü Öldürmüş

Tuzla’da geçtiğimiz pazartesi günü Mehmet Tekin Ağırman’ın hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı eski şoförünün gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Polis saldırıdan sonra Bursa’ya kaçan şüpheli Z.A.C.’yi (39) yakalayarak İstanbul’a getirdi. Şüpheli uyuşturucu kullandığını ve tedavi için destek istediği,  Tekin Ağırman’dan olumsuz yanıt aldığı için olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

Mimarı Eski Şoförü Öldürmüş
Tuzla, Postahane mahallesi, Malazgirt yolu caddesi üzerinde 9 şubat 2015 tarihinde meydana gelen olayda mimarlık yapan Mehmet Tekin Ağırman kendisini otomobille takip eden bir kişinin silahlı saldırısına uğramıştı. Saldırı sonucu vücuduna 4 kurşun isabet eden Mehmet Tekin Ağırman tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.
 
SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERALARINDA 
 
Polis tarafından başlatılan soruşturmada güvenlik kameralarını inceleyen dedektifler saldırıdan hemen önce Tekin Ağırman’ın aracının başka bir araç tarafından takip edildiğini belirledi. Bir süre sonra yol kenarında duran Tekin Ağırman’ın arkasında duran bu araçtan inen kişinin saldırı olayını gerçekleştirerek kaçtığı tespit edildi. Soruşturma sonucu saldırıyı yapan kişinin Tekin Ağırman’ın daha önceden şoförlüğünü yapan Z.A.C. olduğu belirlendi.
 
BURSA’DA YAKALANDI
 
Şüphelinin peşine düşen Cinayet Büro Amirliği ekipleri şüphelinin izini Bursa’da buldu. Bir arkadaşının yanında kaldığı tespit edilen Z.A.C. polis tarafından dün gece gözaltına alındı.
 
ÇOK SAYIDA POLİSE GELİŞ KAYDI BULUNDU
 
İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen şüphelinin daha önceden ’uyuşturucu bulundurmak’, ’tehdit, ’cinsel istismar’, ’dolandırıcılık’, ’ruhsatsız silah bulundurmak’, ’mala zarar vermek’ suçlarından polise geliş kaydı bulunduğu öğrenildi.
 
DESTEK İSTEMİŞ OLUMSUZ YANIT ALMIŞ
 
Cinayet Büro Amirliğinde suçunu itiraf eden şüphelinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu bundan kurtulmak için Tekin Ağırman’dan destek istediğini söylediği öğrenildi. Ancak Tekin Ağırman’nın bu isteğine olumsuz yanıt vermesi üzerine bir süredir kavgalı olduklarını anlatan şüphelinin olay günü onu takip ettiği ve öldürdüğünü söylediği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER