banner51

Milli Piyango Biletlerine Hücum!

Büyük ikramiyenin 50 milyon lira olarak belirlendiği Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi biletleri için Eminönü Nimet Abla Gişesi önünde şiddetli yağmura rağmen uzun kuyruklar oluştu. Gişe önünde özel güvenlik görevlileri de beklerken bazı vatandaşların ailece, bazılarının da il dışından bilet almaya gelmesi dikkati çekti.Özel çekilişte tam bilet 50, yarım bilet 25, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılıyor.

Milli Piyango Biletlerine Hücum!
Şiddetli yağmura rağmen bilet kuyruğundan ayrılmayan kimi çocuklu kimi  yaşlı vatandaşlar şemsiyeleriyle yağmurdan korunurken, buradaki seyyar bayiler de  "Talihin varsa her yerde çıkar. Bütün biletler Bahçekapı'dan geliyor" şeklindeki  sözlerle ellerindeki biletleri satmaya çalışıyor. 
 
"Seyyar bayilerdeki biletlere de çıkıyor" 
 
Eminönü'nde seyyar bayi Gülay Eryiğit, gişelerde kuyruk olmasına  karşın kendilerinin bugün fazla satış yapamadıklarını belirterek, "Bilet  satışımızın azalmasındaki en büyük neden yalan yanlış yapılan haberler. Bizim  sahte bilet sattığımıza yönelik asılsız haberler çıktı. Ancak buradaki herkesin  bayii kartı var ve biletlerimiz damgalı" dedi. Eryiğit, bilet alacakların yaka kartına bakarak seyyar bayilerden  içleri rahat şekilde bilet alabileceğini dile getirerek, herkesin nasibini  kendisinde araması gerektiğini ve satılan bilet sayısı kadar yılbaşı  ikramiyesinin çıkma ihtimalinin bulunduğunu söyledi. 
 
Çeyrek biletlerin yüzde 70'i tükendi 
 
Seyyar bayi Reyhan Yazıcı, satışların son 3 gündür güzel olduğunu  belirterek, "Çeyrek biletin yüzde 70'i bitti. İnşallah yüzde 30'u da son güne  kadar gider de herkes alır. Bitmesin kalsın insanlara" dedi. Vatandaşların en çok çeyrek bilet aldığını ve ikramiyenin de çeyrek  bilete çıktığını dile getiren Yazıcı, bütün biletlerin Bahçekapı'nın biletleri  olduğunu, "Nimet Abla, Ahmet Bey, Reyhan Abla... Burada satılan biletlerin hepsi  aynı. Çıkarsa her yerden çıkar. Bunu unutmasınlar" diye konuştu. 
 
Yazıcı, kendisinin de bir seri bilet aldığını kaydederek, büyük  ikramiyenin kendisine çıkması durumunda fakirlere yardım edeceğini sözlerine  ekledi. Nimet Abla gişesi görevlisi de biletlere yoğun ilgi olduğunu, bu  gidişle son güne bilet kalmayacağını belirterek, "En çok çeyrek bilet satılıyor.  Çeyrek biletlerin yüzde 70'i bitti diyebiliriz. Kalabalıktan çok memnunuz" dedi. 
 
Edirne ve Bingöl'den gelenler 
 
Bilet kuyruğunda bekleyen Filiz Yavaş, 30 çeyrek bilet alacağını  belirterek, yaklaşık bir saattir sıra beklediğini ancak sıranın uzun olsa da  hızlı ilerlediğini söyledi. Yavaş, "Edirne'den bilet almak için buraya geldim. 10 tanesini kendime  diğer 20 tanesini arkadaşlara alacağım. Parasını verip bilet almamı istediler.  Burada çıktığını söylediler. O yüzden Edirne'den geldim buraya" diye konuştu. Feriköy'den geldiğini belirten Nezahat Kartal ise "Eğer çıkarsa  torunumun geleceği için kullanacağım" dedi. Anadolu Yakası'ndan bilet almak için gelen Hacer Aktaş, hayal  kırıklığına uğramamak için plan yapmak istemediğini ancak ikramiye çıkması için  yağmura rağmen sırada beklediğini söyledi. Bingöl'den geldiğini belirten Ramazan Durdu da "Buradan çıktığını  söylüyorlar hep. Televizyonlarda da görüyoruz. O yüzden Bingöl'den geldim" dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2014, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER