Milli Eğitim'e Sınav Uyarısı

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumları yöneticilerinin görevlendirilmesine ilişkin yarın yapılacak sözlü sınavda adil olunmasını beklediklerini söyledi.

Milli Eğitim'e Sınav Uyarısı
Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız sendika binasında ’Milli Eğitim’i uyarıyoruz’ konulu basın toplantısı düzenledi. Toplantıya bazı sendika üyeleri de katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görevlendirilecek yöneticiler için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kurulacak bir komisyon tarafından yarın sözlü sınav yapılacağını belirten Eryıldız, şöyle konuştu:
 
"Sözlü sınav uygulaması denetimi neredeyse imkansız bir uygulamadır. Sözlü sınavlar ile ilgili Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nun kararına göre sözlü sınavda adayın sorulara verdiği yanıtların teknolojik imkanlardan yararlanılarak kayıt altına alınmasının gerektiği belirtilmiştir. Biz bu konuda talebimizi Sivas Valiliği’ne ilettik ve yapılacak sınavların kayıt altına alınması gerektiğini belirttik. Uygulamalar noktasında Milli Eğitim Müdürlüğü’nün adaletten uzak, yandaş ve kayırmacı anlayışı bundan önceki değerlendirmede çok bariz şekilde ortaya çıkmıştır. Biz bir kez daha hatırlatıyor ve uyarıyoruz. Adaleti kenara iten, yandaş, kayırmacı uygulamalarınızdan vazgeçin ve hiç değilse yapılacak bu sözlü sınav uygulamasında biraz adil olun."
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER