Militan Adana'da Toprağa Verildi

Kobani’de YPG/YPJ saflarında IŞİD ile girdiği silahlı çatışmada ölen Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) terör örgütü üyesi ’Alişer Dersim’ kod adlı Emre Aslan, Adana’da toprağa verildi.

Militan Adana'da Toprağa Verildi
 
Kobani’de 24 Şubat’ta öldüğü belirtilen Emre Aslan’ın cenazesi Diyarbakır’dan karayolu ile Adana’ya getirildi. Aslan için Şakirpaşa Cemevi’nde yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı bir tören düzenlendi. Törenin ardından kalabalık, cenaze kortejiyle birlikte Emre Aslan’ın Dağlıoğlu Mahallesi’ndeki evine kadar yürüdü. Emre Aslan’ın posterleri, PKK bayrağı ve Öcalan’ın fotoğraflarının taşındığı tören sırasında, polis telsizlerinden sık sık geçilen anonslarla ekipler, bölgeden uzak durmaları konusunda uyarıldı.
 
Emre Aslan’ın cenazesi daha sonra götürüldüğü Küçükoba Mezarlığı’nda toprağa verildi. Grup cenaze töreninin ardından olaysız dağıldı. Gün içerisinde cenaze nedeniyle mahalledeki işyerlerinin kepenklerinin kapalı olması dikkat çekti. Akşam saatlerinde ise Seyhan İlçesi’nin Güney Mahalleleri’nde küçük çaplı korsan gösteriler yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER