Milaslı Lisesilerden Uyuşturucuya Tepki Yürüyüşü

Muğla’nın Milas İlçesi’nde Türkiye Liseliler Birliği (TLB) üyesi bir grup, son dönem başta bonzai olmak üzere çeşitli uyuşturucu maddelerin kullanımı sonucu yaşıtlarının ölümlerine dikkat çekmek için yürüyüş düzenledi.

Milaslı Lisesilerden Uyuşturucuya Tepki Yürüyüşü
 
Son zamanlarda özellikle gençlerin, başta bonzai olmak üzere çeşitli uyuşturucu maddeler nedeniyle yaşamlarını yitirmesine tepki göstermek için TLB üyesi bir grup, eylem yapma kararı aldı. Uyuşturucu kullanımına ve zararlarına dikkat çekmek isteyen grup, Cumhuriyet Caddesi’nde bir araya geldi. ’Uyma, uyuşma, hayatı yaşa’ pankartı arkasında yürüyüşe geçen grup, ’Bağımlılık esaret, kurtul göster cesaret’, ’Bonzaiye karşı sağlıklı yaşa, Atatürk gençliği görev başında’ sloganları eşliğinde Cumhuriyet Caddesi’nden Atapark’a yürüdü. Topluluk adına TLB üyesi 19 yaşındaki Mehmet Can Çiftçi basın açıklaması yaptı.
 
GEREKİRSE OKUL ÖNLERİNDE NÖBET
 
Ülkede uyuşturucu kullanma yaşının 12’nin altına indiğini ve kullanımın giderek arttığını söyleyen Mehmet Can Çiftçi, "Uyuşturucu kullananların büyük bir çoğunluğu merak, arkadaş baskısı, farklı olmak, eğlence ve kendini büyük göstermek gibi bahanelerden ötürü başlıyor. Kullanımın yaygınlaşması ise bu durumun giderek olağan hale gelmesinden kaynaklanıyor. Devletin uyuşturucu kullanımına karşı siyasetsiz siyaset izlemesi, kullanımı daha kolay kılıyor" dedi.
 
Uyuşturucunun tüketim çılgınlığının bir ürünü olduğunu ve mücadele etme kararı aldıklarını vurgulayan Çiftçi, "Türk gençliğini uyuşturmak isteyenlerin her yerde karşılarına dikileceğiz. Gerekirse okul önlerinde velilerimizle beraber bu torbacılara karşı nöbetler tutacağız" dedi.
 
Öğrenciler açıklamanın ardından dağıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER