banner51

Mide Küçültme Ameliyatında Öldü

Adana’da 27 yaşındaki Fatih Besler, mide fıtığı ve mide küçültme ameliyatı sırasında hayatını kaybetti.

Mide Küçültme Ameliyatında Öldü
 
Merkez Yüreğir İlçesi’nin Akdeniz Mahallesi’nde oturan elektronik teknisyeni evli ve 1 çocuk babası Fatih Besler, mide fıtığı şikayetiyle özel bir hastaneye gitti. İddiaya göre, Besler’i muayene eden Genel Cerrahi Uzmanı Dr. A.A., hastasına basit bir operasyonla tedavinin mümkün olduğunu belirtip, ameliyat olması gerektiğini söyledi. Dr. A.A., 110 kilo olan Besler’e, mide küçültme ameliyatı da yapmayı önerdi. Her iki ameliyatı da kabul eden Fatih Besler, gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra hastaneye yatırıldı. Dün saat 17.00’de ameliyata alınan Besler, operasyon sırasında hayatını kaybetti.
 
Ailenin şikayeti üzerine Fatih Besler’in cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Fatih Besler’in doktor ihmali sonucu öldüğünü ileri süren ağabeyi 30 yaşındaki Ferhat Besler, "Kardeşim mide fıtığı şikayeti ile gitti. Doktor, kilo problemini de ortadan kaldırmak için mide küçültme ameliyatı yapmayı da teklif etmiş. Kardeşimin özel sigortası vardı, doktor kardeşime iki operasyon birden yaptı. Benim kardeşim güle oynaya gitti, ameliyat masasından cenazesi çıktı. Neden öldüğü de bize söylenmedi. Kardeşimin ölümünden doktor sorumludur, şikayetçiyim" dedi.
 
Ameliyat sonrasında hayatını kaybeden Fatih Besler’in cenazesi, otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Kardeşinin cenazesini almak için Adli Tıp Morgu’na gelen Ferhat Besler, "O doktoru Allah’a havale ediyorum. Kardeşimin ölümüne neden oldu" diye gözyaşı döktü.
 
Özel hastane yetkilileri ise ölüm nedeninin anestezi mi başka bir komplikasyon mu olduğunun incelendiğini belirterek henüz bir açıklama yapmadı. Bu arada, Dr. A.A.’nın daha önce görev yaptığı devlet hastanesini zarara uğrattığı iddiası ile soruşturma geçirdiği de belirtildi.
 
Fatih Besler’in cenazesi götürüldüğü Ali Hocalı Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 13:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER