banner51

MHP'den Yumurtalı Eylem

İzmir’in Urla, Balçova ve Narlıdere MHP ilçe başkanları ile bir grup partili, Almanya Konsolosluğu önüne yumurta bırakıp sözde Ermeni soykırım tasarısının onaylanmasını protesto etti.

MHP'den Yumurtalı Eylem
Balçova İlçesi’nde bulunan Almanya Konsolosluğu önünde ellerinde dev Türk bayrağı ve dövizlerle toplanan MHP’liler, 2 Haziran’da Alman Federal Meclisinde 1915 olaylarının soykırım olarak nitelendirilmesine ilişkin tasarın kabul edilmesini attıkları çeşitli sloganlarla protesto etti. MHP Balçova İlçe Başkanı Ülkü Doğan, "Ne yazık ki bu yalana katılan en son ülke, üç milyondan fazla Türk asıllı vatandaşı bulunan, en zor zamanlarında savaş yaralarını sarmaya yardımcı olduğumuz Almanya olmuştur. Türkler şanlı tarihlerinin hiçbir döneminde soykırım uygulamamıştır. Bilakis gittikleri her toprağa barış ve huzur götürmüş, orada yaşayanların dil ve dinlerinin teminatı olmuştur. Tarihi tartışmak tarihçilerin işi olup parlamentoların işi değildir. Alman hükümeti kabullenmek istemese de, Türk milletinin tertemiz, şanlı ve soylu bir tarihi vardır" dedi.
 
Basın açıklaması yapılırken, bir grup partili ellerinde bulunan yumurtaları Alman Konsolosluğu binasının duvarlarına attı. MHP Balçova İlçe Başkanı Ülkü Doğan ve MHP Narlıdere İlçe Başkanı Metin Keskin ile Urla İlçe Başkanı Hüseyin Akgül ise konsolosluk binası önüne yumurta bıraktı.
 
Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2016, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER