banner51

Mhp Denizli İl Başkanı Öztürk'ten Afiş Tepkisi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, 2 ilçedeki toplam 58 billboarda astırdıkları Ak parti iktidarını eleştiren seçim afişlerinden dördünün kendilerine tebliğ edilmeden savcılık kanalıyla polis tarafından söküldüğünü ileri sürdü.

Mhp Denizli İl Başkanı Öztürk'ten Afiş Tepkisi
MHP Denizli İl Teşkilatı, Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerindeki toplam 58 billboarda ’Kaçak saraya 1 milyar 370 milyon lira harcanmasını hatırla’, ’Oslo görüşmelerini, ihanet pazarlıklarını hatırla’, ’17/25 Aralık rüşvetçilerini akladıklarını hatırla’ yazılı afişler astırdı. Ancak, her iki ilçenin seçim kurullarından izin alınarak asılan afişlerden Merkezefendi ilçesindeki Denizli Lisesi önünde bulunan billboardlardaki afişlerden dördününün polis tarafından söküldüğünü belirlendi. Afişlerin sökülmesi partililer tarafından görüntülendi.
 
MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak, ilçe seçim kurulu izniyle bir aylığına kiraladıkları reklam panolarına astıkları seçim afişlerinin hukuka aykırı şekilde polis tarafından söküldüğünü söyleyip, tepki gösterdi. Öztürk, açıklamasına şöyle devam etti: ’Seçim afişlerimizin söküleceği partimize tebliğ edilmeden, basın savcısı kanalı ve kolluk güçleri marifeti ile 298 Sayılı Seçim Kanunu’nun 20. maddesinde tek yetkili mercii olarak gösterilen İlçe Seçim Kurulu’nun yetkileri, tarafsızlığını açıkça yitirmiş hukuk tanımaz iktidar güçleri tarafından gasp edilmiştir. Ülkede yaşanan gerçekleri hatırlatmanın kimi niye rahatsız ettiğini anlayamadık. Bu kararı, seçim kuruluna sevk yerine hukuksuz bir şekilde uygulanması talimatını veren Denizli Valisi, uygulamayı yaptıran Denizli İl Emniyet Müdürü, kararın uygulanması talimatı veren Denizli Basın Savcısı afişlerimizin neresi, nerenize battı? Bu afişler sizi neden rahatsız etti? Gerçi biz neden rahatsız olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Bu hesap mahşere kalmadan görülecektir. İlçe Seçim Kurulu karar almasını bile beklemeden alelacele neyi söküyorsunuz? Siz kimsiniz? Alikıran başkesen misiniz? Diktatörlükte mi yaşıyoruz, yoksa padişahlıkta mı? Peki bu kararları alıp da uygulayanlar, siz neden kraldan daha fazla kralcısınız? Ak Parti’den korktuğunuz kadar Allah’tan korkun. Haksızlığın karşısında susan dilsiz şeytandır. 7 Haziran seçimlerinde halkımız bunlara karşı haykıracak ve dikta rejimi inşallah sona erecektir.’
 
Öte yandan, Merkezefendi İlçe Seçim Kurulu, MHP Denizli İl Teşkilatı’nın itirazını kabul edip, afişlerin tekrar asılmasına karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER