MGV Yeniden Açıldı!

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü, Milli Gençlik Vakfı’nın (MGV) kuruluşunu ilan etti. Böylece 28 Şubat dönemi sonrasında kapatılan MGV, 10 yıl sonra yeniden faaliyete geçmiş oldu.

MGV Yeniden Açıldı!

Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda Milli Gençlik Vakfı’nın kurularak faaliyete geçtiği bildirilerek, Vakfın tescil kararının Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 7 Ocak 2014 tarihli kararıyla verildiği kaydedildi.

 
MGV’nin kurucuları şu şekilde: Nazım Karaman, Ali Tandoğan, Yahya Zararsız, İ.Ertan Yülek, Enver Ergün, M.Cengiz Acar, Adil Gündüz, Nevzat Laleli, Muzaffer Baydar, Mükremin Karakoç, Fikret Erçoban, Yılmaz Bölükbaşı ve Burhan Uzgur.
 
Vakfın amacı ise şu şekilde belirtildi; “ İnsanların ve toplumların ilmi, içtimai, kültürel, sağlık ve bedensel yönden gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla nev’i itibariyle genel, katma ve özel bütçeli idarelerin hizmet sahaları içerisinde yer alan eğitim, kültür ve sağlık hizmetleri yükünü paylaşarak devletin kamu görevi yükünü azaltıcı çalışmalar yapmaktır.”
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 08:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER