banner9

Mezarlıkspor Sahaya İniyor

Manisa 2. Amatör Küme’nin yeni kulübü Mezarlıkspor’da ilk maçın heyecanı yaşanıyor. Horozköy semtinde bu yıl kurulan ve ismi ile spor dünyasında büyük ilgi toplayan yeşil-sarılı ekip, ilk sınavında yarın Olimpiyat Sahası’nda saat 16.00’da İmam Hatipspor ile karşı karşıya gelecek.

Mezarlıkspor Sahaya İniyor
24 kişilik kadrosunda yer alan futbolcuların büyük bölümü çalıştığı ya da öğrenci olduğu için antrenmanlarını gece yapan Mezarlık Gençlik ve Spor Kulübü son çalışmasını yağmur altında yaparken, hem takım kaptanı hem de kulüp başkanı olan Mehmet Budak, "Hedefimiz ilk maçımızı kazanıp, sezona iyi bir başlangıç yapmak" dedi.
 
Horozköy semtinde bulunan eski bir kabristan nedeniyle bölgenin ’Mezarlık’ adıyla bilindiğini söyleyen Mehmet Budak, "Yoldan geçen birine Horozköy’ü sorsanız bilmeyebilir ama Mezarlık deyince Manisa’da yaşayan herkes bu semtten bahsedildiği anlar. Biz de buradan yola çıkarak kulübün adını Mezarlıkspor koyduk" dedi.
 
Futbol sayesinde semtlerine duyulan önyargıyı da kıracaklarını anlatan Başkan Budak, "Horozköy’ün ismi bazı olumsuzlukları çağrıştırıyor ama biz bu imajı değiştireceğiz. Gençleri hırsızlıktan, uyuşturucudan ve diğer kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER