Metrobüs Seferleri Normale Döndü...

TOPKAPI’da, Zincirlikuyu yönüne giden bir metrobüste saat 16.15 sıralarında yangın çıktı. İçinde yolcunun bulunmadığı metrobüs kısa sürede alev topuna döndü. Yangını söndürmek üzere olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın sırasında zaman zaman patlama sesi de duyuldu. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın 45 dakika içinde kontrol altına alınırken, ardından soğutma çalışmaları yapıldı.

Metrobüs Seferleri Normale Döndü...
Yanan metrobüs hurda yığını haline geldi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, motor arızası nedeniyle tamire götürüldüğü sırada metrobüste yangın çıktığını, metrobüs içinde yolcu olmadığını açıkladı.
 
UZUN METROBÜS KUYRUĞU OLUŞTU
 
Yangın nedeniyle metrobüs seferleri yapılamadı, D-100’de de çift yönlü trafik yoğunluğu oluştu. Yangının tamamen söndürülmesinin ardından metrobüs seferleri tek şeritten kontrollü olarak yapılmaya başlandı. Bu arada duraklardaki yoğunluk nedeniyle bazı vatandaşlar metrobüslerden inerek yürüdü. Bazıları ise metrobüslerin içinde beklemeyi tercih etti. Yangın nedeniyle uzun metrobüs kuyruğu oluştu.
 
D-100’deki trafik yoğunluğu ise sürüyor.
 
İtfaiye ekipleri yangına müdahale ettiği sırada çevredeki vatandaşlar da o anları cep telefonuyla görüntüledi, sosyal medyada paylaştı.
 
METROBÜS SEFERLERİ NORMALE DÖNDÜ
 
Yanan metrobüsü kaldırma çalışmaları sürüyor. Metrobüs seferleri ise 45 dakika sonra her iki yönde de normale döndü.
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER