Mesir Macunu Duası Yapıldı

Manisa’da 476’ncı Uluslararası Mesir Festivali kapsamında Sultan Camisi’nden 24 Nisan Pazar günü saçılacak olan 5 ton mesirin duası Manisa protokolünün katılımıyla yapıldı.

Mesir Macunu Duası Yapıldı
476’ıncı Uluslararası Mesir Festivali kapsamında 24 Nisan tarihinde tarihi Sultan Camisi’nden halka saçılacak 5 tonluk mesir macununun duası yapıldı. Dua öncesinde halkın ve protokolün katılımıyla Sultan Camisi’nde Hafsa Sultan, Merkez Efendi ve mesir macununun yapımında emeği geçenler için mevlit okutuldu. Cuma namazı sonrası vatandaşlara, şeref konuğu ülke olan Kazakistan’ın milli yemeklerinden olan Kazak pilavı ikram edildi.
 
Sultan Camisi ve külliyelerinden saçılacak 5 ton mesirin duası Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği’nin mesir imalathanesinde yapıldı. Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan tarafından yapılan duaya, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve daire müdürleri katıldı. Protokol üyeleri, mesir sararak çalışan kadınlara yardımcı oldu.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER