Mescit Cinayeti Sanığına 25 Yıl Hapis Cezası

Eskişehir’de TIR şoförü 35 yaşındaki Cem Sarıkan’ı mescitte namaz kılarken tabancayla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan 36 yaşındaki Ali Çetin 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Mescit Cinayeti Sanığına 25 Yıl Hapis Cezası
75’inci Yıl Mahallesi’ndeki Şoförler ve Taşıyıcılar Kooperatifi’de 17 Ocak 2014 tarihinde meydana gelen olayda, evli 2 çocuk babası Cem Sarıkan, kooperatifin mescidinde tabancayla vurularak öldürülmüş halde bulundu. Polis cinayet şüphelisi olarak Ali Çetin’i ve olayın azmettiricisi iddiasıyla da Beytullah Öz’ü gözaltına aldı. Ali Çetin çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, Beytullah Öz ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 
Eskişehir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan son duruşmada tutuklu sanık Ali Çetin suçsuz olduğunu savunarak beraatını istedi. Çetin, "Cem Sarıkan’ı ben öldürmedim. Olayla hiçbir ilgim yoktur. Öldürmem için bir sebep de yok. 14 aydır tutukluyum. Ben ve ailem mağdur durumdadır. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum" dedi.
 
Tutuksuz sanık  Beytullah Öz de "Olay günü tutuklu sanık ile yaptığım telefon görüşmeleri nedeniyle olayın azmettiricisi olduğum öne sürülmektedir. Olayla ilgim yoktur. Olayın azmettiricisi olduğuma dair delil yoktur. Beraatımı istiyorum" diye konuştu.
 
AZMETTİRME SANIĞINA BERAAT
 
Mahkeme heyeti Ali Çetin’i ’kasten adam öldürmek’ suçundan önce ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Ardından duruşmadaki iyi hali nedeniyle cezayı 25 yıla indirdi. Heyet, Çetin’i ruhsatsız tabanca bulundurmak suçundan da 10 ay hapis cezasına çaptırdı. tutuksuz sanık Beytullah Öz’ün ise beraatına karar verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER