banner9

Merve'nin Dünya İkinciliği Sevinci

Çorumlu yaşayan 20 yaşındaki Merve Peker, Güney Afrika’da düzenlenen ’Down Sendromlular Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’nda ikinci olmanın mutluluğunu yaşıyor. Masa tenisine, babasıyla birlikte evlerindeki yemek masasında oynayarak başladığını söyleyen Merve Peker, "Zaman zaman babamla evdeki yemek masasında maç yapıyoruz. Dünya ikincisi olduğum için çok mutluyum" dedi.

Merve'nin Dünya İkinciliği Sevinci
Geçen Kasım ayında Güney Afrika’da düzenlenen ’Down Sendromlular Masa Tenisi Dünya Şampiyonası’ndaki büyükler kategorisinde önemli bir başarıya imza atarak elde ettiği ikincilikle gümüş madalya kazanan Merve Peker, sevincini ailesiyle paylaştı. Ailesinin ve öğretmeninin yardımıyla her geçen gün kendisini geliştiren Merve Peker, bugüne kadar Türkiye’de düzenlenen bir çok turnuvada dereceler elde ettiğini belirterek şöyle konuştu:
 
"Çok mutluyum. Dünya ikinciliği gibi önemli bir başarı kazandım. Masa tenisine ilgim babam sayesinde oldu. Onunla evdeki yemek masasında sürekli masa tenisi oynuyorduk. Böylece kendimi geliştirdim. Zaman zaman babamla hala yemek masası üzerinde oynuyoruz" diye konuştu.
 
ANNE- BABA: GURURLUYUZ
 
Baba Ali İhsan Peker de, "Merve zoru başararak tüm Türkiye’nin sevgisini kazanarak bizi gururlandırdı. Tabi aldığı başarılar Türkiye’ye ait başarılar, Türkiye’nin gururu ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırdığı için hepimiz mutlu olduk" dedi. Anne Züleyha Peker ise, "Merve’nin mutluluğu benim için her şeyden önce geliyor. Kızım Güney Afrika’da bayrağımızı dalgalandırarak ailemize ve ülkemize büyük bir gurur yaşattı. Onunla gurur duyuyorum" diye konuştu.
 
İTALYA’YA HAZIRLANIYOR
 
Öğretmeni Özgür Akman ve ailesinin desteğiyle önümüzdeki yıl İtalya’da yapılacak olan dünya şampiyonasına hazırlanan Merve Peker, bu şampiyonadan birinci olarak döneceğine inandığını belirterek bunun için çalışmalarını hızlandırdığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2015, 14:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER