Mert'in Hayatından Ümit Kesildi

Esenyurt’ta, Kobani’ye yönelik IŞİD kuşatmasını protesto amacıyla düzenlenen gösteriler sırasında, üç gün önce silahla yaralanan 18 yaşındaki Mert Değirmenci’nin hayatından tamamen ümit kesildi. Aile, Mert’in organlarını bağışladı.

Mert'in Hayatından Ümit Kesildi
İlçede Salı akşamı meydana gelen olaylar sırasında, nereden ateşlendiği belirlenemeyen silahla vurulan Mert Değirmenci, İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde yaşam destek ünitesine bağlı olarak tedavi görüyordu. Değirmenci’nin bugün beyin ölümü gerçekleşti. Olayın aileye bildirilmesi üzerine, Değirmenci ailesi 18 yaşındaki oğullarının organlarını bağışladı.
 
"MERTLER YAŞASIN DİYE..."
 
Mert Değirmenci’nin amcası Şahin Değirmenci, Doğan Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
 
“Köyiçi’nde olay var demişler, çocuk oraya gidiyor. Onun olaylarla bir ilgisi yok. Meraktan arkadaşlarıyla oraya gidiyor. Orada bir anda yığılıp kalıyor. Kurşunun nereden geldiği belli değil. Polis tarafından mı, yoksa eylemcilerin tarafından mı, nereden geldiğini bilmiyoruz. Aniden yere yığılınca, ona yardım edip hastaneye götürüyorlar. Çocuğun olaylarla bir ilgisi yoktur. Bugün itibariyle beyin ölümü gerçekleşti. Birileri yaşasın diye organlarını bağışladık. Savcı ne zaman izin verirse, cenazemizi alıp cemevinden kaldıracağız. Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın istiyoruz. Canımızı kaybettik, Mertler yaşasın diye organlarını bağışladık. Bizim olaylarla bir bağlantımız yoktur. Onun da bir şeylere katılmışlığı yoktur. Böyle şeylere de müsaade etmeyiz. Topluma çağrı yaparak, bu şiddeti kınıyorum. Allah kimsenin başına böyle bir olay vermesin. Gerçekten çok acı bir olay."
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER