banner51

Mersinli Dağcıların Munzur Gezisi

Mersin Dağcılık Kulübü (MERDAK) üyesi 110 dağcı, 2 gün yaya olarak gezdikleri Mercan Vadisi’ndeki Munzur Gözeleri, Munzur Vadisi, Pülümür Vadisi, Ağlayan Kayalar, Kutudere, Dersim Bükü’ne hayran kaldılar.

Mersinli Dağcıların Munzur Gezisi
Tunceli’nin Ovacık İlçesi’ne giden Mersinli dağcılar, Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu tarafından karşılandı. Maçoğlu, burada MERDAK üyesi dağcılara ev sahipliği yaparak, belediye araçları ile yürüyüşün yapılacağı Mercan Vadisi’ndeki başlangıç noktasına taşıdı. Gece geç saatlere kadar yakılan kamp ateşi çevresinde yöre halkı ve dağcılar gönüllerince eğlenip müzikler eşliğinde halaylar çekti. MERDAK Başkanı Hüseyin Tunç, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu’na bir teşekkür belgesi ve dernek forması; Başkan Maçoğlu da, 110 dağcıya, üzerinde, ’Halkımın emrindeyim’ yazılı kaşkol ve birer anahtarlık hediye etti.
 
Daha sonra yola çıkan MERDAK üyesi dağcılar, Mercan Vadisi’ndeki Munzur Gözeleri, Munzur Vadisi, Pülümür Vadisi, Ağlayan Kayalar, Kutudere, Dersim Bükü’nü yaya olarak gezdi.
 
MERDAK Başkanı Hüseyin Tunç, verimli bir projeyi tamamladıklarını söyledi. Tunç, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden dağcıların Mercan Vadisi’ni mutlaka görmesi gerektiğini belirterek, "MERDAK olarak üyelerimiz ve dağcılığa ilgi duyanları farklı noktalarda bir araya getirmeyi, yeni yerleri keşfetmelerini sağlıyoruz. Mercan Vadisi gezisi de bunlardan biriydi. 110 dağcı ile gittiğimiz gezi de Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu bize harika bir ev sahipliği yaptı. Kendisiyle yaptığımız görüşmede bundan sonra da her yıl 20-21 Haziran tarihlerinde Ovacık İlçesi’nde Geleneksel Dağcılık Şenliği yapılması kararı aldık. Bu etkinlikle binlerce dağcıyı, doğaseveri Munzur Dağları ile buluşturacağız."
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER