Mersin'in Havadan Görünümü

320 kilometrelik kesintisiz sahil şeridi ve doğası ile Türkiye’nin en gözde illerinden olan Mersin’in havadan fotoğrafları çekildi.

Mersin'in Havadan Görünümü
 
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yangın sezonu sonunda düzenlenen helikopter gezisinde, özellikle Toros dağları ve ormanlık alanlarda kentin bilinmeyen manzaraları görüntülendi. 2 bin rakımdan görüntülenen ormanlık alanlar, tarım arazileri ve kent merkezi hayranlık uyandırdı.
 
Mersin sahilleri, Toros dağları, Berdan Barajı ve Cennet-Cehennem Obruğu gibi önemli yerlerin üzerinde yapılan uçuşlarda kentin diğer yüzü ortaya çıkarken, özellikle tarım arazilerinin oluşturduğu rengarenk geometrik manzaralar kayıt altına alındı. Dünyada hoşgörü kenti olarak bilinen ve tarihi yapıları ile açık hava müzesini andıran kentte, en çok ilgiyi çeken manzara ise sahil bandı oldu. Son yıllarda turizm atağına geçen ve bu yönde yatırım alma çabasında olan kente havadan bakıldığında, deniz ile kucaklaşan bir kent görünümü ortaya çıktı.
 
Yılın 300 günü güneş aldığı için ’Güneş Kenti’ olarak da bilinen ve bünyesinde 3 farklı dinden insanları barından Mersin, havadan sergilediği görünüm ile turizm atağında geç kalındığını, kısa sürede bölge turizminde hatırı sayılır bir konuma gelebileceğini kanıtladı.
 
Yaklaşık 2 saat havadan görüntülenen Mersin, izleyenlere görsel bir şölen yaşattı.
Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2014, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER