banner24

Mersin'de Savaş Çıktı: 10 Yaralı

Mersin'de memurun bir günlük iş bırakma eyleminde Ak Parti İl Başkanlığı'na yürümek ve basın açıklaması yapmak isteyen Türk Kamu-Sen üyelerine polis sert müdahalede bulunurken, Memur-Sen üyeleri ise Ak Parti İl Başkanlığı'nın kapısına kadar gelip, açıklama yaptı.

Mersin'de Savaş Çıktı: 10 Yaralı

Memur-Sen üyesi yaklaşık 600 memur sabah saatlerinde Akbelen Mezarlık Caddesi'nde toplandı. Davul zurna eşliğinde halay çekerek eylem saatini bekleyen memurlar, mezarlık kapısı önüne getirdiği temsili tabut ile hükümeti protesto edip, gıyabında cenaze namazı kıldı. Eylemciler, "Memuruna sahip çıkmayan hükümeti bugün tabuta koyduk yarın da sandığa gömeceğiz" diye konuştu. Daha sonra polisin geniş güvenlik önlemi altında Ak Parti İl binasına yürüyen memurlar, herhangi bir engele takılmadı. Parti binası önüne gelen grup adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Atilla Olçum'un konuşmasının ardından grup dağıldı.

KESK'e bağlı sendikalara üye yaklaşık 4 bin memur da Mersin Garı'nda bir araya geldi. Yürüyerek İstiklal Caddesi ve Hastane Caddesi'nden geçen memurlara burada polis barikatına takıldı. Grup, Ak Parti Akdeniz İlçe binasına gitmek için direndi. Gerginlik büyümeden grubun yürüyüşüne izin verildi. Ak Parti İlçe binasına yaklaşık 20 metre mesafede memurlar yine durduruldu. Burada KESK Dönem Başkanı İmam Özdemir'in açıklamasının ardından grup dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER