Mersin'de Olaylı Eylem: 20 Gözaltı

Mersin’de yolu trafiğe kapatarak yürüyüş yapan eylemciler IŞİD’in Kobani’ye saldırılarını protesto etti. Eylemin ardından ara mahallelere dağılan eylemcilere müdahale eden polis 20 kişiyi gözaltına aldı. 

Mersin'de Olaylı Eylem: 20 Gözaltı
Merkez Akdeniz İlçesi İstiklal caddesi üzerinde bulunan Özgür Çocuk Parkı önünde toplanan binlerce kişi, ’Katil IŞİD hesap verecek’, ’Katil IŞİD işbirlikçi AKP’, ’Kobani yalnız değildir’ sloganları atarak 5 kilometre uzaklıktaki Yenişehir İlçesi Forum Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüdü. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde yürürken zaman zaman çevreye zarar veren eylemciler, çöp konteynerlarını ateşe vererek yolu trafiğe kapattı. PKK ve PYD lehine Kürtçe ve Türkçe sloganlar atan eylemciler, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bir süre oturma eylemi yaptı. Grubun geri dönüş yoluna geçtiği sırada kalabalığın içerisine giren bir araç sürücüsü ile gruptan bazı kişilerin tartışması sonucu, eylemciler araca saldırdı. Taş ve sopalarla aracın ön camını kıran eylemciler, aracın olay yerinden uzaklaşması sonucunda sakinleşti.
 
İstiklal caddesi üzerinde bulunan bir evin balkonunda asılı olan Türk Bayrağı’nı gören eylemciler, balkondaki vatandaşın bayrağı sallaması üzerine evi taş yağmuruna tuttu. Binanın giriş kapısının camlarını da kıran eylemciler, çevredeki onlarca reklam panoları ve otobüs duraklarının camlarını kırarak sprey boya ile yazılar yazdı. Yaklaşık 2 saat boyunca yürüyüş eylemi yapan göstericilerden bazılarının ara mahallelerde olayları sürdürmesi sonucunda 20 kişi gözaltına alındı.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 22:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER