Mersin'de Okula Ses Bombası Atıldı

Mersin’de bir ortaokulun bahçesine kimliği belirsiz kişilerce ses bombası atıldı. Öğrenci ve öğretmenlerin korktuğu olayda ölen ya da yaralanan olmazken polis, eşkali belirlenen 2 kişiyi yakalamak için çalışma başlattı.

Mersin'de Okula Ses Bombası Atıldı
Olay, bugün saat 10.00’da merkez Akdeniz İlçesi’ndeki Mithatpaşa Mahallesi’nde yer alan ve bin 300 öğrencinin öğrenim gördüğü Mithatpaşa Ortaokulu’nda meydana geldi. Kimliği belirsiz iki kişi, öğrencilerin derste bulunduğu sırada okul bahçesinin doğu kesiminden bomba atarak kaçtı. Bombanın büyük gürültü ile patlaması, derste bulunan öğrenci ve öğretmenlerin korku ve paniğe kapılmalarına yol açtı. Kısa sürede ulaşan çok sayıdaki polis, çevre güvenliğini alarak araştırma başlattı.
 
Olay yerini güvenlik şeridi ile çembere alan Olay Yeri İnceleme ekibi çevrede delil taraması yaptı. Yapılan ilk incelemede patlayıcının ses bombası olduğu ve çok sayıda beton çivisi güçlendirildiği belirlenirkendi. Öğrencilerin derste olması nedeniyle olayda herhangi bir ölen ya da yaralanan olmazken, okul binasında da herhangi bir hasarın oluşmadığı bildirildi.
 
CİDDİ BİR ŞEY YOK
 
Görgü tanıkları ses bombasını 14-15 yaşlarında olan iki kişinin attığını ve daha sonra yaya olarak kaçtıklarını belirtti. Görgü tanıklarının verdiği bu bilgiler üzerine okula yakın bölgeler polis çemberine alındı. Yakın mahalleleri ablukaya alan polis, eşkali belirlenen iki kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, okul çevrelerinde ve kamu kurumlarının bulunduğu alanlarda önlemlerini yoğunlaştırdı.
 
Mersin Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar olay yerine gelerek yapılan çalışmaları yakından izledi. Bahar, Okul Müdürü Seydihan Gürler ile görüşerek bilgiler aldı. Okuldan ayrılırken gazetecilere kısa bir açıklama yapan Bahar, "Ciddi bir şey yok, araştırıyoruz. Daha sonra olayla ilgili bilgileri vereceğiz. Çok önemli bir şey görünmüyor. Olayla ilgili geniş çaplı araştırma sürüyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER