banner51

Mersin'de Işid Protestosu

Mersin’de Demokratik Özgür Kadın Hareketi öncülüğünde gerçekleştirilen yürüyüş ve basın açıklamasıyla IŞİD saldırıları protesto edildi.

Mersin'de Işid Protestosu
İstasyon Meydanı’nda toplanan ve çoğunluğunu BDP’liler ile HDP’lilerin oluşturduğu yaklaşık 500 kişilik grup, İstiklal Caddesi üzerinden yürüyüşe geçerek IŞİD saldırılarını protesto amacıyla yürüyüş düzenledi. Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Fazıl Türk ve Yüksel Mutlu’nun da aralarında bulunduğu grup, yol boyunca IŞİD ve destekçileri aleyhinde sloganlar attı. IŞİD’i protesto eden kalabalıktan bazıları, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğraflarını taşırken, zaman zaman örgüt lehinde sloganlar attılar. Özgür Çocuk Parkı’na kadar devam eden yürüyüşün ardından, Demokratik Özgür Kadın Hareketi adına açıklama yapan Dönem Sözcüsü Taybet Adıyaman, Ortadoğu’da ağır bir savaş yaşandığına dikkat çekerek, Kürtlerin bu bölgede direniş gösterdiğini söyledi. Bölgesel güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda IŞİD denen terör örgütüne destek verip Rakka, Musul, Tikrit’ten başlayarak bu örgütü silahlandırdığını ileri süren Adıyaman, "Hedefleri bu coğrafyada Kürt katliamı gerçekleştirmek ve Kürt özgürlük direnişini engellemektir. Bölgede yaşayan halklar, sınırlı imkanlara rağmen her cephede omuz omuza çetelere karşı savaşmakta, köy köy bölgede yaşayan halklarla direnmektedir" dedi.
 
IŞİD güçlerinin şimdi de yönünü Kobani’ye çevirdiğini ifade eden Adıyaman, "Burada önemle belirtmeliyiz ki, IŞİD denen terör örgütünün bu saldırıları, Kürdistan coğrafyasında kadınlar öncülüğünde başlayan devrimin birilerini rahatsız ettiğinin açık göstergesidir" diye konuştu. Eylem, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız olarak sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER