Mersin'de Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları

Mersin’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu törenle kutlandı.

Mersin'de Coşkulu 19 Mayıs Kutlamaları
Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünde başlayan Gençlik Yürüyüşü’ne Vali Özdemir Çakacak, CHP Milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Serdal Kuyucuoğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, motor kulüpleri ile öğrenciler katıldı. Yürüyüş sırasında vatandaşlar korteje karanfil atarak destek verirken, gruptan bazı kişiler ’Türkiye laiktir laik kalacak’ sloganları attı. Bando eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ve dövizler taşıyarak Silifke Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na geçen kortej, hazırlanan güvenlik koridorunda üstleri aranarak alana girdi.
 
Yoğun güvenlik önlemi altında süren programın ikinci kısmı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Halk oyunları gösterisinin ardından sahne alan lisanslı motor yarışçıları, gösterileriyle nefes kesti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü trambolin, cimnastik ve akrobatik cimnastik takımları birbirinden zor hareketleri başarılı şekilde gerçekleştirdi. Sempatik tavırları ile beğeni toplayan engelli gençler profesyonel oyuncuları aratmadı. Kutlama çeşitli müsabakalarda başarılı olan sporculara ödüllerin takdim edilmesi ile son buldu. Vali Çakacak, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
CHP’DEN ALTERNATİF KUTLAMA
 
Resmi programın ardından Atatürk heykeli önünde bir araya gelen CHP, Atatürkçü Düşünce Derneği ve bazı dernek üyeleri, alternatif kutlama yaptı. Atatürk heykeline çelenk sunumu yapıldıktan sonra, bir genç Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudu.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER