Mental Bozukluğa Sahip Çiftin Bebek Sevinci

Manisa’da, iki yıl önce sosyal medyadan tanışıp evlenen hafif mental bozukluğa sahip Emiş Şahin ve Ercan Şahin çifti, ilk çocuğunun sevincini yaşadı. Maddi yönden zorluk yaşayan çiftin yakınları, hayırseverlerden destek istedi.

Mental Bozukluğa Sahip Çiftin Bebek Sevinci
Sosyal medya üzerinden iki yıl önce tanışıp evlenen ikisi de hafif mental bozukluğa sahip Manisalı 28 yaşındaki Ercan Şahin ile Adanalı 22 yaşındaki Emiş Şahin çifti, ilk bebeğinin sevincini yaşadı. Maddi durumları yetersiz çift için Manisa Engelliler Derneği aracı oldu. Derneğin girişimiyle ücret alınmadan Özel Sekiz Eylül Hastanesi’nde gerçekleştirilen doğumda çiftin 2 kilo 90 gram ağırlığında Ali adını verdikleri erkek bebekleri dünyaya geldi. Hastane Başhekimi Dr. Hasan Hemmati ile Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, genç çifti kutladı.
 
ÇİFT ÇOK MUTLU
 
Özürlü kadrosunda bir fabrikada çalışırken işten çıkartılan Ercan Şahin, "Emiş ile internet üzerinden tanıştım. Aradan geçen zamandan sonra birbirimizi çok sevdik. Daha sonra nişanlanma kararı aldık. Adana’ya gidip nişanı yaptık. Ama sonrasında Emiş nişanı bozdu. Birkaç ay sonra bana ulaştı ve beni çok sevdiğini söyledi. Gelip kendisini kaçırmamı istedi. Ben de onu çok sevdiğim için Adana’ya gittim, kaçırdım. Şimdi çok mutluyum. Allah herkese böyle mutluluk nasip etsin" dedi. Genç anne Emiş Şahin, bebeğini kucağına aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.
 
ÇİFT İÇİN YARDIM İSTEDİ
 
Emiş Şahin’in annesi Hatice Tufan, torununun doğumuna çok sevindiğini söyleyip, maddi imkansızlıktan yakındı. Anne Tufan, "Çocuklarımın şuanda evde yakacak bir şeyi yok. Durumları çok kötü" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER