banner51

Memurlardan Zam Protestosu

Türkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilciliği tarafından düzenlenen memur maaş zammını protestoda, sendikacılar çıra ve bordro yaktı.

Memurlardan Zam Protestosu
 
Bugün öğle saatlerinde merkez Yakutiye İlçesi’nin Havuzbaşı semtindeki Kent Meydanı’nda toplanan 30 sendika üyesi, ’Memurlardan aldılar hırsızlara verdiler’, ’Memuru açlığa mahkum ettiniz’, ’Hükumet zammını al başına çal’, ’Feleğimizi şaşırttılar çıra gibi yaktılar inşallah kendileri de çıra gibi yanarlar’ diye slogan attı. Kamu-Sen Erzurum İl Temsilcisi Müfit Bayraktar, 2013 yılı Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşmenin memur ve emekliler adına adeta bir ’Sevr Antlaşması’ olduğunu öne sürdü. Memur haklarının masa başında gasp edildiğini iddia eden Bayraktar, şöyle dedi:
 
"2 milyon 600 bin memur, 1 milyon 900 emekli adeta pazarlanmıştır. Hükumet her yıl hedef enflasyonu bilinçli olarak düşük göstererek memurları düşük ücret artışına mahkum ederken milletimizi zorunlu harcamalarda dahi enflasyon canavarına teslim ediyor. Memuru unutup, yolsuzluğa, hırsızlığa, destek verenler, ’Ben sendikacıyım’ diyemezler. ’Milli iradeye saygı’ kisvesi altında, milletin kaynaklarını sömürenlere yardım ve yataklık eden ama memurun iradesini yerle bir edenler de ’Sendikacıyım diyemezler’. Bunlar olsa olsa, yancı ve yalancı olur. Ay sonunu getiremeyen, borç batağında çırpınan, masada pazarlanan milyonlarca memurun, bordrosundan yükselen bu ateş, hem bu dünyada, hem öteki dünyada yalancıları, arsızları ve memur pazarlamacılarını saracaktır." 
 
Basın açıklaması ardından sendika üyeleri yanlarında getirdikleri çıraları ve maaş bordrolarını yakarak hükumeti protesto etti. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı protesto gösterisinden sonra sendika üyeleri sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER