banner24

Memurlar 'Yokluktan' Taş Kaynattı

Sivas'ta sendika üyesi memurlar, sabah saatlerinden itibaren iş bırakma eylemi yaptı. Farklı alanlarda toplanıp kent meydanında bir araya gelen memurlar, davul zurna eşliğinde halaylar çekerek, hükümetin önerdiği zammı protesto etti. Vuvuzela çalan memurlar, beraberlerinde getirdikleri tencere ve tüple taş pişirip, simit dağıttı.

Memurlar 'Yokluktan' Taş Kaynattı

Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapan memurlar, Sivas'ta da bağlı oldukları sendikalar ile eyleme gitti. Hükümetin memur maaşlarına yapılacak zam önerisini yeterli bulmadıklarını belirten sendika üyesi memurlar, sabahın erken saatlerinden itibaren şehrin farklı alanlarında toplanıp kent meydanına yürüdü. Türkiye Kamu-Sen, KESK ve Memur-Sen'e bağlı sendika üyeleri yürüyüşün ardından kent meydanında bir araya geldi. Burada davul zurna eşliğinde halaylar çeken memurlar adına sendika başkanları ayrı ayrı basın açıklaması yaparak hükümetin önerdiği maaş zammını kabul etmeyeceklerini belirtti.

Eylemde bazı memurlar vuvuzela çalarken, bazıları da kent meydanında beraberlerinde getirdikleri tencereleri ocak üzerine koyarak taş pişirdi. Hükümet ve AK Parti aleyhinde dövizler taşıyan memurlar, zaman zaman da alanda bulunanlara simit dağıttı. Öğretmenlerin iş bırakma eylemine katılması nedeniyle okullarda ders işlenmedi. Derslerin boş geçmesi nedeniyle bazı okullardaki öğrenciler evlerine giderken, bazıları ise günü okul bahçesinde oynayarak geçirdi. Evlerine giden öğrencilerin de parklarda eğlendikleri görüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2012, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER