Memur-Sen Mısır İçin Sokağa İniyor

Sıhhıye’de “insanlık için diriliş mitingi” adlı miting düzenlenecek.

Memur-Sen Mısır İçin Sokağa İniyor

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur Sen genel Merkezi’nde yarın gerçekleştirmeyi planladıkları Mısır ve Suriye Mitingi’ni duyurmak için basın toplantısı düzenledi.

Memur Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, saat 16.00’da Sıhhıye’de Memur Sen’in Hak İş, Mazlum Der, ve Anadolu Gençlik Derneği ile birlikte düzenleyeceği miting için basın toplantısı düzenledi. Gündoğdu’nun basın açıklaması yaptığı toplantıya, Hak İş Genel Başkanı Mahmut Aslan, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal ve Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı Medet Bulut da katıldı.
 
Gündoğdu, yarın saat 16.00’da Sıhhiye Meydanı’nda başta Mısır ve Suriye olmak üzere, Filistin Irak, Afganistan, Doğu Türkistan gibi İslam ülkelerinde yapılan zulümlere karşı gerçekleştireceklerini duyurduğu mitinge, başta Ankaralılar olmak üzere bütün Türkiye’den destek beklediğini söyledi. Mitingde Suriye ve Mısır’ı ön plana aldıklarını belirten Gündoğdu şunları ifade etti:
 
“ ‘İnsanlık İçin Diriliş’ adını verdiğimiz mitingimizin esasen adı ‘Mazlumlar için Direniş, İnsanlık İçin Diriliş’tir. Çünkü, Suriye’de, Mısır’da ve başka yerlerde öldürülen insanların adı topyekun insanlığın öldürülmesidir. Hak-İş, Mazlum Der, Anadolu Gençlik Derneği gibi sendika ve konfederasyonlarla bir araya gelişimizde biz sadece yüzlerce sivil toplum örgütümüz adına çağrıcılık görevi yapıyoruz. Bu miting insanlığın ortak mitingi olacak. Vicdanların kanatıldığı bu günlerde, vicdanların ortak sesini çıkarma mitingi yapacağız. Burada insan olarak görevimiz var. Dini, inancı, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun insan olarak içimiz sızlıyor. Müslüman olarak artı bir görevimiz var. Çünkü bizler iyiliği emreden ve kötülükten sakındıran bir inanca sahibiz. Mitingimizin bir tarafı mazlumlar için dua olacak. Bir tarafı da zalimler için beddua olacak. Zalimler için yaşasın cehennem diyeceğiz. İnsana bakıştaki çifte standart canımızı yakıyor. Dün insan haklarının savunucusu olduğunu iddia edenlerin bugün katliamlara, darbelere katliam ve darbe dememesi, dünyanın gözü önünde cereyan eden konuları bile ıskalaması yaptıkları çifte standartı gösteriyor. Artık batı medeniyeti, öldürmeyi, ölümler üzerinden ayakta kalmayı şiar edinmiş bir medeniyettir. Bizim medeniyetimiz ise bir insanın ölümünü kainatın ölümü olarak gören bir medeniyettir. Bugün demokrasinin beşiği olarak kabul edilen ülkeler sınıfta kalmıştır. Diktatörlerin, kan emicilerin, Siyonistlerin kölesi olan sözde İslam ülkeleri yöneticilerinin de onlardan hiçbir farkı yoktur. Amerika, Avrupa Birliği (AB), Birleşmiş Milletler (BM) ya da başka kuruluşlar bugün bu zulümlere dur demeyeceklerse ne zaman dur diyecekler. Artık Batı’dan, Amerika’dan, AB’den, BM’den mazlumlar lehine medet ummak, ölü gözünden yaş beklemek gibi bir şeydir. Yarın saat 16.00’da başta Ankaralılar olmak üzere Türkiye’nin her yerinden gelebilecek bütün kardeşlerimizi mitingimize davet ediyoruz."
 
Darbelere karşıyım demenin yetmeyeceğini vurgulayan Gündoğdu, "Darbelerden zarar görenlerin yanında yer almak gerek. Bu mitinge Suriye ve Mısır’daki katliamların bizim başımıza da gelmemesi için empati yaparak katılmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2013, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER