Memleketlerine Dönemeyince İntihara Kalkıştılar

Cezaevinde yatmakta olan akrabalarını ziyaret için Kars’a gelen 3 kişiden 2’si memleketleri Karabük’e dönüş paraları kalmayınca, bir inşaata çıkarak intihara kalkıştı.

Memleketlerine Dönemeyince İntihara Kalkıştılar
 
Karabük’te yaşayan Gökhan Ulusoy, Ersin Güllüoğlu ve Halil Gergenç, 6 Mart günü Kars’a geldi ve Açık Cezavi’nde yatan bir akrabalarının ziyaret ettiler. Görüşmenin ardından paraları biten ve hafta sonu tatili nedeniyle çaresiz kalan akrabalar, 3 geceyi Kars Devlet Hastanesi’ne giderek banklarda geçirdi. Bugün akrabalar, Valiliğe giderek yol parası tabelinde bulundu. Ancak yektililer, perşembe günü onay çıkacağın belirttiler. Bunun üzerine Ulusoy ve Güllüoğlu, Şehit Er Hayrettin Balk Sokaktaki 5 katlı bir inşaata çıkarak intihar girişiminde bulundu. Aç ve susuz kaldıklarını iddia eden Ulusoy ve Gülloğlu’nu polisler güçlükle ikna etti ve eylemden vazgeçirdi. Epilepsi hastası olduğu belirtilen Ersin Güllüoğlu, indirildikten sonra kriz geçirince ambulansla hastaneye kaldırıldı. Soruşturma sürdürülüyor.
 
Halil Gergenç, cezaevinde yatan kardeşini yeğeni ve damadıyla ziyarete geldiklerini ancak paraları bittiği için dönemediklerini söyledi. Gergenç "Valilikten bize ’Perşembe günü gelin’ dediler. Zaten 3 gecedir hastanede kalıyoruz. Perşembeye kadar iyice perişan oluruz. Yeğenim ve damadım bu cevabı alınca intihara kalkıştı" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER