Mehmetçik Dershanesi Açıldı!

Milli Savunma ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında dershaneye gidemeyen yoksul öğrencilerle şehit ve gazi ailelerinin çocuklarının da yararlanacağı Kırıkkale Mehmetçik Dershanesi hizmete açıldı.

Mehmetçik Dershanesi Açıldı!
 
Kırıkkale Vali Yardımcısı Abdullah Arslaner, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Kırıkkale Lisesi’nde hafta sonları faaliyet gösterecek Mehmetçik Dershanesi’nin açılışını yaptı. Vali Yardımcısı Arslaner yaptığı açıklamada, Mehmetçik Dershanesi’nde Edebiyat, Matematik, Fizik, Kimya, Tarih ve Coğrafya branşlarında 9 sınıfta 138 öğrencinin eğitim göreceğini belirtti. Mehmetçik Dershanesi’nin üniversite sınavlarına kadar hafta sonları eğitim vereceğinin altını çizen Arslaner, "Öğrencilerimiz derslerine, sivil hayatlarında da bu mesleği yerine getiren Garnizon Komutanlığı’nda görevli 5 yedek subay olmak üzere 9 öğretmenimizle eğitim alıyorlar. Askerlerimizi sadece askerlik işleriyle uğraşır biliyoruz, ancak eğitime de ne kadar önem verdiğini buradan görebiliyoruz. Burada öğretmenlik yapan yedek subaylarımıza nöbet görevi verilmiyor. Bu durum bizim için çok büyük onur ve gururdur. Toplum olarak bütün kesimlerin eğitim konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekir" dedi.
 
Dershanede sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle sohbet eden Arslaner, hedeflerini büyük tutmalarını isterken başarılar diledi. Kırıkkale Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin de Milli Savunma Bakanlığı’nın ve MEB’in ortaklaşa yürüttüğü Mehmetçik Dershanesi’nden, özel dershanelerin olmadığı yerlerde ekonomik nedenlerle buralara gidemeyen ailelerin çocukları ile şehit ve gazi ailelerin çocuklarının da yararlanacağını belirtti. Çetin, "Eğitim yalnızca bir kurumun görevi ve sorumluluğunda değil. Herkesin görevidir. Bizler geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın iyi eğitim almalarını sağlamamız lazım. Çünkü ülkemizi daha çağdaş ve müreffeh seviyeye çıkaracak onlardır. Bu yüzden çocuklarımız, gençlerimiz, bilim teknoloji alanında kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerekir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2014, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER