Mavi Kapaklar Belediye Kutusuna

Manisa’nın Turgutlu İlçe Belediye Başkanı MHP’li Turgay Şirin, atölyelerinde toplama üniteleri oluşturup bu kutuları ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirdiklerini belirtti. İlçe sakinlerini engellilere desteğe çağıran Başkan Şirin, bu kutuların içine atılacak mavi kapaklarla engellilerin ihtiyacının giderileceğini vurguladı.

Mavi Kapaklar Belediye Kutusuna
Engellilerin akülü araçlarını şarj edebilmesi için cihaz alan belediye aynı zamanda mavi kapakların düzenli toplanması için yaptırdığı kutuların tanıtımı için etkinlik düzenledi. Bedensel Engelliler Derneği ile Uluslararası Engelliler Derneği üyelerinin de katıldığı etkinlikte; belediye tarafından alınan tekerlekli sandalye engelli Kazım Baran’a verilmek üzere babası Haydar Baran’a teslim edildi.
 
Kapak toplama kutularını tanıtan MHP’li İlçe Belediye Başkanı Turgay Şirin, "Atölyelerimizde yaptığımız mavi kapak toplama kutularını ilçenin çeşitli yerlerine koyduk. Vatandaşların ellerine geçirdikleri mavi kapakları buralara atmalarını istiyoruz. Bu arada belediye olarak şimdilik bir adet akülü sandalye şarj cihazın alarak engelli vatandaşlarımızın kullanımına sunduk. Şimdiye kadar belediyeye mavi kapakları getiren vatandaşların kapakları ile de bir engelli aracını aldık. Vatandaşların desteğini bekliyoruz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER