banner9

Maşukiye; Bayram Tatilinde Dolup Taştı

UZUN bayram tatilinde İstanbul’dan fazla uzaklaşmayanların günü birlik ziyaret ettiği Kocaeli-Sarkarya İl sınırındaki Maşukiye dolup taştı. Kartepe’nin zirvesinden Maşukiye’ye uzanan Aygır Deresi’nde kurulan masalarda oturanlar balık yerken, macera arayanlar ATV’lere ilgi gösterdi.

Maşukiye; Bayram Tatilinde Dolup Taştı
 
Bayram tatilinde günü birlik farklı bir gün geçirmek isteyenler İstanbul’a 129, Kocaeli il merkezine 36. Kartepe’ye ve Sapanca Gölü’ne ise 13 kilometre uzaklıktaki Maşukiye’ye akın edince zaman zaman trafik kilitlendi. Bölgedeki Alabalık Vadisi’nde bulunan restoranlar, Agyır Deresi’ne de masa ve bankları yerleştirirken, ayaklarını buz gibi suda bırakarak serinleyenlere ayaklarında plaj terliği bulunan serpme kahvaltı veya gün boyu servis edilen kiremitte alabalık, ‘Maşukiye mantarı’ veya köfte servisi yaptı. Suda yemek istemeyenler ise, ormanda şelale ve çağlayanların manzarasını tercih etti.
 
Beldede alabalık restoranı bulanan Muammer Tokdemir, özellikle hafta sonları İstanbul’dan günlük turlarla gelenlerin buraya akın ettiğini bayramda gösterilen ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi. Tokdemir, müşterilerinin her çeşit lezzetin sunulduğu 30 TL’ye kahvaltı verdiklerini, kiremitte balığı 17 TL’den müşterilerine sunduklarını anlattı. Yemekten sonra 25 santimetre yükseklikteki buz gibi dere suyundan dan yürüyerek çıkan müşteriler farklı bir ortamda güzel yemek yediklerini söyledi.
 
Kış aylarında kayak tutkunlarının ilgi gösterdiği yöreye bayramda akın edenlerin farklı heyecan yaşamaları için Maşukiye’nin girişine getirilen, özelliklerine göre saati 100 veya 200 TL’den kiralanan ATV’ler de büyük ilgi gördü. Gruplar halinde ATV kullananlar çok eğlendiklerini söyledi.
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER