Marmaris'e Teşekkür Ziyareti

CHP’den Muğla’da Milletvekili seçilen Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir ve Akın Üstündağ; partisinin Marmaris İlçe Başkanlığı’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Marmaris'e Teşekkür Ziyareti
 
Ziyarette konuşan CHP İl Başkanı Mürsel Alban iki gün olarak planladıkları teşekkür ziyareti programının Muğla CHP üyesi Mehmet Pek’in oğlu Jandarma Teğmen Altuğ Pek’in Silvan’da şehit edilmesi üzerine yarıda kesildiğini söyledi. Alban, "Programımızı Marmaris’te bitirerek şehidimizin ailesine taziye ziyaretine gitme kararı aldık" dedi.
 
Şehadet haberinin kendilerini derinden yaraladığını söyleyen CHP Milletvekili Aldan ise "Buraya seçim sonuçlarını kısaca bir değerlendirmek için gelmiştik. Ancak bu durumda insanın içinden gelmiyor. Birilerinin oğlu rahat ederken, bir Cumhuriyet Halk Partilinin oğlu bu ülke için bu sabah bir çatışmada şehit oldu. Bunu gözden ırak tutmamak gerekiyor" dedi.
 
"BAŞKANLIK TERANESİ TAMAMIYLA BİR GÖZ BOYAMADIR"
 
Başkanlık sistemi hakkında da açıklamalarda bulunan  Aldan, "Başkanlık teranesi tamamıyla bir göz boyamadır. Şu anki oy potansiyeline göre Türkiye’de başkanlık sistemine geçilemez. Ya 13 tane karaktersiz milletvekiline ihtiyaç vardır ya da bir başka partiyle partner ilişkiye ihtiyaç vardır. Bilemiyoruz bu süreç neler gösterecek. Gerçekten ahlaksız, karaktersiz, ülkenin çıkarlarını hiçe sayan 13 tane kendi partisinin ilkelerine ters düşen 13 vekilin bulunup bulunmayacağını zaman gösterecek. Ama bana kalırsa Suriye’ye girilmek istenmektedir. Suriye’deki kara harekatına Mehmetçiği sokmak istemektedirler. Bu nedenle ortalığı velveleye verip, herkesin bu başkanlığa kafa yormasını amaçlamaktadırlar. Kara harekatında seçilen kurban bizim Mehmetçiğimizdir. Buna izin vermemeliyiz" dedi.
 
KURULTAY SORUSUNA YANIT
 
Basın mensuplarının Kurultay sorusu üzerine Aldan "Biz bir kurultay istiyoruz. CHP’nin kurultaylar partisi olarak anılmasını istemiyoruz. Kim kazanır kim kaybeder bilmem. Ama benim bakış açıma göre üç senedir delegeliği sürdüren, artık delegeliğin son ayına gelmiş, bir kısmı kırgın bir kısmı kızgın bir kısmı ise hayal kırıklığına uğramış bir delege yapısıyla Aralık ayında yapılacak bir kurultay denemesini fırsatçılık olarak görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisini bir kurultayda başka, diğer kurultayda başka bir adayın seçimi kazanacağı profilde sunmak bu partinin güvenilirliğini sıfıra indirmek demektir. Örgütlerimiz çalışıyor. Sistem yürüyor. İlçe ve il kongrelerimizi yapacağız. Delegelerimizi belirleyeceğiz. Kurultayda insanlar özgür iradeleriyle bir tercihte bulunacaklar. Bizim arzumuz şunun ya da bunun genel başkan olması değildir. Ama ben genel başkan adayı olacak arkadaşların bir takım tabanın hoşuna gidecek sözler yerine yüzde 25 oyu yüzde 45’e nasıl çıkartacaklarını açıklamaya davet ediyorum. Böyle bir Malkoçoğlu varsa hepimiz arkasından gideriz. Ben yapılacak tek kurultayda kim kazanırsa sonuna kadar arkasından gideriz diyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER