Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı

Muğla'nın Marmaris İlçesi’nde bu yıl ilki düzenlenen Marmaris Uluslararası kısa film festivali kortej yürüyüşüyle başladı.

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başladı
Marmaris Belediyesi ve Marmaris, Köyceğiz ve Datça Turizm Alanı Altyapı Birliği’nin (MARTAB) destek verdiği, MarmariSANart topluluğunca bu yıl ilk kez düzenlenen festival kortej yürüyüşüyle başladı. Yürüyüşe CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, model ve oyunculuk ajansı sahibi eski manken Neşe Erberk ile çok sayıda sanatsever katıldı. Korteje katılan Türk Chopper Motosiklet Kulübü Marmaris Şubesi üyeleri, renkli görüntüler oluşturdu. Festivalin logosunun bulunduğu motorlarıyla kortejin en önünde yer alan grup, turistlerin ilgisini çekti.
 
Festivalin danışmanlığını Ahmet Mümtaz İdil’in Festival Başkanlığını da Şeref Öztürk’ün üstlendi.
 
Festivalde sergileyecek 81 kısa filmden kurmaca, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel dallarında ödüle layık görülen yönetmenlere "Marmaris İnci Ödülü" verileceği belirtildi. Festival kapsamında Marmaris Kültür Evi’nde yarın saat 12.30’da Yönetmen ve yazar Arif Keskiner, imza gününde hayranlarıyla buluşacak. Önümüzdeki cumartesi günü Blue Port Alışveriş Merkezi’nde saat 14.00’te, Sinemacı Hilmi Etikan ile sinema konulu bir söyleşi gerçekleştirilecek.
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER