Marketteki Yağmaya 16 Yıl Hapis

Bolu’da, marketten aldığı 300 lira değerindeki içkinin parasını ödemeyerek, görevliyi ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 27 yaşınaki Emre C., 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Marketteki Yağmaya 16 Yıl Hapis
Olay, geçen yıl Mayıs ayında Çıkınlar Mahallesi’ndeki markette meydana geldi. Emre C., iddiaya göre yaklaşık 300 lira değerindeki içkiyi alıp parasını ödemeden çıkmak istedi. Emre C., buna tepki gösteren kasiyeri de ölümle tehdit etti. Kasiyerin panik butonuna basmasıyla gelen polis ekiplerine direnen Emre C., gözaltına alındı. Daha önce de aynı marketten alışveriş yapıp para ödemediği ileri sürülen Emre C. hakkında, ’birden fazla kez yağma’, ’tehdit’, ’hakaret’, ’görevi yaptırmamak için direnme’ suçlarından 40 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan sanık, karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Son sözü sorulan sanık, "Söyleyecek bir şeyim yok" dedi.
 
Mahkeme heyeti, sanık Emre C.’ye, ’yağma’, ’tehdit’ ve ’hakaret’ suçlarından toplam 16 yıl hapis cezası verdi. Sanık, diğer suçlamardan ise beraat etti.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2016, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER