banner9

Market Yağmalayan 10 Kişi Gözaltında

Adana’da bölücü terör örgütü PKK yandaşlarının yağmaladıkları marketi molotofkokteyli atarak yakmasıyla ilgili olarak 10 kişi gözaltına alındı.

Market Yağmalayan 10 Kişi Gözaltında
 
Merkez Seyhan İlçesi’nin Küçükdikili Çınarlı Mahallesi’nde, bir marketler zincirinin Şehitlik Caddesi üzerindeki şubesi 15 Kasım 2015’de, yüzü maskeli, eli silahlı kişilerce basıldı. Marketteki müşterileri, silah tehdidi ile dışarı çıkartan PKK yandaşları, ürünleri yağmaladı, paraları yazar kasalarla birlikte aldı. Yaklaşık 10 dakika boyunca marketi yağmalayan terör örgütü mensupları, daha sonra yanlarında getirdikleri molotofkokteylilerini ateşleyerek marketin içine attı.
 
TOMA MÜDAHALE ETTİ
 
Ateşe verilen market, kısa sürede yanmaya başladı. Korsan gösterilere müdahale eden polis, eylemcileri dağıttıktan sonra, TOMA, ardından da bölgeye gelen itfaiye ekipleri marketteki yangını söndürdü. Olaylar sırasında bir belediye otobüsü de yolcularla birlikte yakılmak istendi. Polis, belediye otobüsü ve marketteki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyip, eyleme katılanları belirledi. Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, sabah saatlerinde Özel Harekat polislerinin desteğiyle 12 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Zanlıların saklandıkları yerlerde ve evlerinde yapılan aramalarda korsan gösterilerde kullanıldığı belirlenen silahlar, eldiven ve kar maskeleri ile yüzlerini kapatmak için kullandıkları puşiler ele geçirildi. Molotofkokteyli yapımında kullanılan şişeler ve benzin de ele geçiren polis, 10 kişiyi gözaltına aldı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER