banner51

Marina Tuvaletindeki Cinayete 25 Yıl Hapis

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde, alacaklı olduğu 50 yaşındaki Hamdi Üren’i marina tuvaletinde karnından bıçaklayarak öldürmekle suçlanan aynı yaştaki Muzaffer Monuz, tutuklu yargılandığı mahkemece 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Marina Tuvaletindeki Cinayete 25 Yıl Hapis
Olay, geçen 23 Temmuz’da akşam saatlerinde meydana geldi. Çocukluk arkadaşları Hamdi Üren ile Muzaffer Monuz, birlikte olta balıkçılığı yapmak için tekne aldı. Bir süre sonra ikili ayrılma kararı aldı. Tekne için bankadan çektiği kredi nedeniyle bir süre sonra icra gelen Muzaffer Monuz, iddiaya göre, önceden belli aralıklarla yaklaşık 7 bin lira borç verdiği Üren’den alacağını istedi. Birkaç kez görüşmesine rağmen söz konusu borcu alamayan Monuz ile Üren, olay günü yat limanın tuvaletinde karşılaştı. Çıkan tartışmada belindeki bıçağı çıkaran Muzaffer Monuz, Üren’i karnından yaraladı. Üren, kaldırıldığı hastanede öldü. Suç aleti bıçakla birlikte gözaltına alınan Muzaffer Monuz, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Olayı soruşturan savcı, Muzaffer Monuz hakkında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açtı.
 
Söke 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün davanın ikinci ve karar duruşması yapıldı. Duruşmaya sanık Muzaffer Monuz, sanığın avukatı İhsan Coşkun, ölen Hamdi Üren’in oğlu Umut Üren, müştekinin avukatı Hacı Hakan Ağcakanat katıldı.
 
İlk duruşmada olay gününü anlatan, Üren’in küfür edilip vurması üzerine yere düştüğünü ve kendini savunmak için cebindeki bıçağı çıkarıp savurduğunu söyleyen Muzaffer Monuz, "Arkadaşımın istemeden ölümüne sebebiyet verdim. Ailesinden özür diliyorum. Pişmanım" dedi.
 
Davacı tarafından avukatı Hacı Hakan Ağcakanat, tanık Kayhan Akın’ın soruşturma kapsamında verdiği ifadede sanığın 1 hafta içinde maktulü vuracağını söylediğini, bu nedenle M.M.’nin en üst sınırdan cezalandırılmasını istedi.
 
Mahkeme heyeti, Muzaffer Monuz’a ömür boyu hapis cezası verip, duruşmadaki iyi hali ve tahrikten dolayı 25 yıla indirildi.
 
Üren Ailesi’nin avukatı Hacı Hakan Ağcakanat, Muzaffer Monuz’a karşı 50 bini maddi 100 bini manevi olmak üzere toplam 150 bin liralık tazminat davası da açtıklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER