Manisa'nın CHP'li Vekilleri Mazbatalarını Aldı

CHP’nin Manisa’dan seçilen milletvekilleri Özgür Özel, Mazlum Nurlu ve Tur Yıldız Biçer, mazbatalarını aldı.

Manisa'nın CHP'li Vekilleri Mazbatalarını Aldı
CHP Manisa Milletvekilleri Manisa Adliyesi’ne bugün mazbata almaya geldi. Konferans Salonu’nda mazbatalar için tören düzenlendi. CHP Manisa İl Başkanı Mustafa Ada, İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ramazan Uçak, İl Seçim Kurulu Müdürü Halit Çiçek, İl seçim Kurulu Yönetim kurulu üyeleri, CHP ilçe başkanları ve partililer katıldı.
 
Mazbata töreni sonrasında konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, "Bu kadar erken bir mazbata törenini hiçbirimiz beklemiyorduk. Ama bugün burada seçmenimizin vermiş olduğu bir görevi teslim alıyoruz. Vatandaşımızın mesajını doğru okuyan bir siyasi parti olarak iki seçim arasında son derece yapıcı olmaya çalıştık. Bundan sonra da etkin, yön gösterici ve karşı tarafı da anlayan, bize verilen mesajı doğru okuyan, vatandaşa verilen sözlerin takipçisi olan bir muhalefet anlayışı ile bize oy veren, vermeyen kimseyi ayırmadan Manisa’ya hizmet etmek istiyoruz. Biraz önce isimleri sayılan ya da sayılmayan buna katkı sağlayan herkese ama en çokta bir hukuk devletinde yaşamanın ne kadar önemli olduğunu bilerek kuvvetler ayrılığına inanarak ve kuvvetlerin birbiri üzerinde elbette bir üstünlüğü yok ama hukukun ne kadar önemli, bağımsız hukuk adamlarının ne kadar önemli olduğunun da altını çizerek bu törene katılan hakimlerimize teşekkür ediyoruz" dedi.
 
CHP’Lİ BİÇER: İKTİDARI ELEŞTİRDİ
 
CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de "7 Haziran ve 1 Kasım sürecinde Manisa’da özellikle ’Bütün partiler içerisinde seçilebilecek tek kadın aday bendim. Manisalı Kadınların sesi olmak istiyorum. Manisa’da seçim sürecinde ’Baş örtülü bacılarımız?’ diyerek sokak sokak, mahalle mahalle dini duygularını oya devşirebilmek için iktidar partisi kadınlarımızı kullandı. Her türlü yöntemi kullanarak, oylarını aldıktan daha birkaç gün sonra toplumun her kesimindeki eziyeti onlara dayattılar. Bu kelepçeler kadınların kollarına değil, başörtülerine takılmaktadır. İktidar partisi kadınları seçim sürecinde ’Başörtülü bacım? diyerek sömürürken, daha sonra böyle bir iki yüzlülüğe girişti" dedi.
 
MANİSA VALİSİ’Nİ KINADI
 
Manisa Valiliğinin operasyonda başörtülü kadınlara takılan kelepçe’ açıklamasına değinen Biçer, "Daha da acısı Manisa Valisinin açıklaması. Bu açıklamayı tek kadın milletvekili olarak kınıyorum. Kadınlarımızı kıyafet şekilciliği ile yaftalamak, başörtüsüzlerin sanki toplumda saygın değilmiş gibi noktasına getirmek bir kadın milletvekili olarak kesinlikle kabul etmiyorum. Kınıyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından gazetecilerin CHP Kurultay’ına ilişkin sorusunu yanıtlayan Özgür Özel, "İzmir’in komşusu olan 24 Ege milletvekili olarak Sayın Genel Başkan’a desteğimizi açıkladık. Bundan sonraki süreçte de hepimizin takip etmesi gereken bir gerçek var. Biz CHP olarak birbirine nezakette kusur etmeyen birbirini kusur etmeyen partiyi kamuoyunda tartıştırmayan içerisindeki demokrasi şöleninde Türkiye’ye örnek olacak bir kurultay sürecini yaşamayı istiyoruz. Bunun yaşanacağına ilişkin en temel teminat sayın genel başkanın yaklaşımıdır. Bir MYK toplantısında ifade ettiği, ’Tüm adaylar partimizin adayları, kimse onları eleştirmesin. Onların adaylıkları partimizi güçlendirir’ ifadeleri son derece önemli ifadeler. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Sayın Genel Başkanın meclisteki vekillerinden birisi olarak ve siyasete onun Genel Başkanlığında davet edilmiş ve onunla birlikte Türkiye’de çok şeyleri değiştirebileceğine inanmış, bundan sonraki süreçte de Sayın Genel Başkanın yürüyüşüne yol arkadaşlığı etmeye devam edeceğim. Ancak diğer adaylarımız Mustafa Balbay, birbirimize abi kardeş olarak bağlı olduğumuz bir adaydır. Muharrem İnce, benim milletvekilliğimde grup başkanvekili olarak bana ilk kürsü konuşmasını veren bizi bu süreçte usta çırak ilişkisi içerisinde yetişmemize yardımcı olan o dönemki üç grup başkanvekillerinden biriyiz. Herkes en iyisi için yarışacak. En sonunda kim kazanırsa kazansın Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER