banner9

Manisa'dan 7 Tır Yardım

Manisa’nın Şehzadeler Belediyesi öncülüğünde toplanan 7 TIR yardım malzemesi, törenle Suriye’deki Bayırbucak Türkmenleri’ne gönderildi.

Manisa'dan 7 Tır Yardım
Şehzadeler Belediyesi, AFAD İl Müdürlüğü, Saruhanbey İlim ve Kültür Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi’nin ortak imzaladıkları protokolle başlatılan ’Manisa Bayırbucak Türkmenleri ve savaş mağdurlarına sahip çıkıyor’ projesi kapsamında 7 TIR yardım malzemesi toplandı. Manisa 19 Mayıs Stadyumu önünde uğurlama töreni düzenlendi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, AK Parti Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Partili Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik, kaymakamları, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Konuşma yapan Başkan Çelik, "Bir ayın neticesinde de Allah’a hamd olsun ki tahminlerinde üzerinde son derece nitelikli yardım malzemeleri toplandı ve yüklendi. Bugünde buradan Hatay’a ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmak üzere yolcu edeceğiz. Bu birlik, beraberlik ve merhamet duygusu ile bu milleti yedi düvel bir araya gelse hiçbir zaman yenemeyecek. Bu ülkenin ve bu milletin bileği hiçbir beşeri kuvvet tarafından bükülemeyecektir. Yeter ki biz bu hassasiyet ve duygularımızı devam ettirelim. Bu yardımlar emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim" dedi.
 
Konuşmaların ardından Manisa İl Müftüsü Sinan Cihan’ın okuduğu dualarla 45 ton çay, şeker, kuru bakliyat, zeytin, peynir, helva, un, bebek maması ve bisküviden oluşan gıda malzemesi ile 4 bin 250 adet battaniye, 390 adet tek kişilik yatak, 3 bin koli giysiden oluşan yardım TIR’ları Bayırbucak Türkmenleri için yola çıktı.
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER