Manisa'da 'paralel Yapı' Operasyonunda Sorgular Sürüyor

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen operasyonda, ’paralel devlet yapılanması’ içinde yer aldıkları iddiasıyla gözaltına alınan 26 kişinin sorgusu sürüyor. Zanlılar sağlık kontrolü için bu sabah iki otobüsle hastaneye götürüldü.

Manisa'da 'paralel Yapı' Operasyonunda Sorgular Sürüyor
Manisa Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yaklaşık bir yıldır sürdürüldüğü belirtilen ’paralel devlet yapılanması’ ve ’Fethullahçı Terör Örgütü’ (FETÖ) soruşturması kapsamında, dün gece kentteki 35 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Ülke genelinde yürütülen soruşturmalarda olduğu gibi bu operasyonda da 1 numaralı zanlının Fethullah Gülen olduğu bildirildi.
 
Operasyonlarda Merkez Efendi Devlet Hastanesi doktorlarından ve bir dönem kurumda yöneticilik de yapan F.E., Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD) eski başkanlarından işadamı Ö.Y., avukat G.O, avukat M.H., AK Parti eski yöneticilerinden H.Ç., M.H.E (29), F.A. (52), L.S.Y. (41), Ö.Y. (40), R.Ü. (31), M.D.(27), N.U. (46), H.Ç. (52), Y.A. (47), M.K. (54), M.Ç. (48), M.E. (50), V.İ. (29), M.B. (33), K.E.(38), E.H (33), Ş.A. (54), S.A (24), M.Y. (53), T.Z (29) ve F.U (32) gözaltına alındı. Kendi içlerinde ’Manisa İmamı’ olarak adlandırıldığı öne sürülen bir kişi ile birlikte dokuz şüphelinin de arandığı belirtildi.
 
Zanlıların cemaatin çeşitli kuruluşlar vasıtasıyla aldığı himmet ve kurban yardımlarını toplayıp, elde edilen diğer gelirlerle Amerika’daki hesaplara aktardığı öne sürüldü. Manisa’da toplanan paranın 20 milyon lirayı bulduğu kaydedildi.
 
Aralarında doktor, avukat, işadamı, eğitimci, müteahhit gibi çeşitli meslek gruplarından kişilerin bulunduğu zanlılar, bu sabah sağlık kontrolü için iki otobüsle Manisa Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Zanlıların önümüzdeki cuma günü adliyeye sevk edileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER