banner9

Manisa'da Eylem Gerilimi

MHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 19’uncu yıl dönümü için Manisa’da düzenlenen etkinliğe ansızın giren bir grup hayvansever, kentte hayvanların telef edildiğini belirterek protesto gösterisi yaptı.

Manisa'da Eylem Gerilimi
Manisa Manolya Meydanı’nda, MHP’nin kurucusu ve ilk genel başkanı Alparslan Türkeş’in vefatının 19’uncu yıl dönümü için anma etkinliği düzenlendi. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen etkinlikte dualar okundu. Bu sırada ’Öldürme, yaşat’ dövizleriyle bir grup, anma etkinliği için toplanan kalabalığın arasına daldı. Hayvanların öldürüldüğü yönünde slogan atan gruba, MHP’li gençler karşılık verince gerilen ortam polis tarafından yatıştırdı. Slogan atan hayvanseverin uzaklaştırdığı sırada aralarından Nuriye Özbilgin, üzerinde telef olmuş hayvanların yer aldığı dövizi göstererek, "Bunları görün bunları. Bunları da dualarda yaşatmak istiyoruz. Ölmüşlere saygı kadar yaşayanlara da saygı istiyoruz. Sesleri çıkmayanlara kendilerini koruyamayanlara da istiyoruz. Büyükşehirin utancı, Büyükşehrin yüz karası. Bundan başka bir şey olamaz" diye bağırdı.
 
AÇIKLAMA YAPTILAR
 
Alandan uzaklaştırılan hayvanseverler, kısa bir açıklama yaptı. CHP’li Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer de açıklama yapan gruba destek için yanlarına geldi. Açıklamayı yapan Emel Onal, "2014’ten beri yaratılan yetki karmaşasıyla sokağımızda yaşayan çomarlarımızın ya toplu zehirlenmelerle ya da barınaklara alınarak, başka yerlere bırakılarak yok edilmeleri çoğaldı. Gün geçmiyor ki Manisa ilinin dört bir yanından zehirlenme, itlaf, yok etme haberleri gelmesin. Yıllardır sokağımızda yaşayan köpekler korku objesi gibi sunulmaya başlandı. Zehirlenmeler devam ediyor. Bakımevinde ölen köpekler çöplükte açılan derin çukurların içinde dolduruluyor. İşte bu nedenle tüm canlarımızı savunmak, onların hakkının herkes tarafından bir zihniyet değişikliğini sağlamak için buradayız" dedi.
 
Açıklama sonrası bir süre ’Hayvanların da hakkı, temel hak yaşam hakkı’ sloganı atan grup, sessizce dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2016, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER