Manisa'da Engelli Askerler İçin Kına Gecesi

Manisa’da bir günlüğüne temsili askerlik yapacak 35 engelli için kına gecesi düzenlendi. Kınaları yakılan engelliler, askerlik yapacak olmanın mutluluğunu şarkılar eşliğinde aileleriyle paylaştı.

Manisa'da Engelli Askerler İçin Kına Gecesi
13 Mayıs’ta bir günlüğüne temsili askerlik yapacak engelli askerler için Şehzadeler Belediyesi Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin organizasyonuyla, Öğretmenevi Düğün Salonu’nda kına gecesi düzenlendi. Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Manisa Merkez Komutanı Albay Murat Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman, asker adayı engelliler ile aileleri etkinliğe katıldı.
 
Kına gecesinde konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Önal, "Bizim geleneklerimizde askere gideceklere kına yakılır. Engelli askerlerimizin de kınasını yaparak bir gün bile olsa askerlik heyecanını yaşamalarını sağlayacağız" dedi.
 
Merkez Komutanı Albay Yılmaz ise "Bizler, onları asla bir engelli gibi görmüyoruz. 13 Mayıs günü silah altına alınacaksınız ve sizlerle silah arkadaşı olacağız. Bu bizim için onur ve gurur verici bir durumdur. Sizlerin içindeki vatan sevgisi oldukça, bu vatanı sizlerle korumaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 
KINALARI YAKILDI
 
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve eşleri tarafından asker adayı engellilerin ellerine kına yakıldı. Gecenin sonunda davetliler ve kınaları yakılan asker engelliler çalan şarkılarla dans ederek halay çekti.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER