banner51

Manisa Valisine İnceleme

Manisa’da başörtülü kadınlara kelepçe takılmasıyla ilgili kullandığı ifadeler nedeniyle vali hakkında inceleme başlatıldı.

Manisa Valisine İnceleme
İçişleri Bakanı Selami Altınok, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş hakkında "inceleme ve gerekiyorsa soruşturma yapmak üzere" mülkiye müfettişi görevlendirdiğini bildirdi.
 
O İFADELER TEPKİ ÇEKMİŞTİ 
 
'Paralel yapı' operasyonu kapsamında gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması ile ilgili Manisa Valiliği yaptığı "Hukuki süreçte suçluluğu sabit olmayan hiç kimsenin hele de toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların, şartları oluşmadan böyle bir işleme tabi tutulmaları her kademede üzüntüyle karşılanmıştır" açıklaması ayrımcılık tartışması başlatmıştı.  
 
BAŞBAKAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
 
Gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılmasıyla ilgili yaptığı açıklama nedeniyle Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ı Başbakan Ahmet Davutoğlu da eleştirmiş ve "Buradan özellikle zikrediyorum; bu maksadını aşan bir ifadedir" demişti.
 
Manisa Valisi Bektaş özür diledi
 
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, inceleme kararının çıkmasının ardından türbanlı kadın şüphelilere kelepçe takılması nedeniyle yaptığı açıklamadaki sözleri nedeniyle özür diledi. 
 
Vali Bektaş "Özensiz bir dil kullanılmasından dolayı, başta kadınlarımız olmak üzere, tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER