Mahkumlardan El Sanatları Sergisi

Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü ve tutukluların yaptığı el emeği ürünler, açılan sergide satışa çıkarıldı.

Mahkumlardan El Sanatları Sergisi
 
Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü ve tutukluların yapmış oldukları el emeği ürünler Espark Alışverkiş Merkezi’nin giriş katında açılan sergide satışa sunuldu. Serginin açılışına katılan Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Nuh Naci Ataseven, meslek edindirme çalışmalarına katılan mahkumların tahliye olduktan sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam edebildiklerini belirterek, şöyle konuştu:
 
"Dünyada üzerinde en fazla çalışma yapılan konuların başında ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin topluma kazandırılmasıdır. Yapılan akademik çalışmalar sonucunda ceza infaz kurumlarına meslek edindirme çalışmalarına katılan bireylerin, tahliye olduktan sonra hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir. Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda da son derece önemli ve örnek çalışmalar yapılmakta, açılışı yapılan bu el sanatları sergisi ile bizlere ceza infaz kurumumuzun meslek eğitim kurumlarına nasıl dönüştüğünü ifade etmektedir. Bir okul gibi, bir meslek eğitim merkezi gibi çalışan ceza infaz kurumumuz açılan sergilerle kamuoyu ile bütünleşmekte ve diğer yandan ise ceza infaz kurumumuzda yürütülen eğitim çalışmaları ile hükümlüleri tahliye sonrasına hazırlamaktadır. 10 Mayıs 2016 tarihine kadar açık olacak sergimizden yaklaşık 7-8 bin lira gelir beklemekteyiz. Elde edilen gelirin bir kısmı çalışmaya katılan hükümlü ve tutuklulara dağıtılmaktadır."
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER