banner51

Mahkum Gardiyanlara Silah Doğrulttu

Kartal Cezaevi’nden izinli olarak dışarı çıkan bir mahkum, silahlı paniğe neden oldu. Arkadaşlarını ziyaret için cezaevine gelen izinli mahkum, nizamiyede tartıştığı gardiyanlara silah doğrulttu. Polisi alarma geçiren olay sonrası kargaşadan yararlanan mahkum, bir arabaya binerek kayıplara karıştı.

Mahkum Gardiyanlara Silah Doğrulttu

Edinilen bilgilere göre olay, saat 14.00 sıralarında Kartal H Tipi Açık Cezaevi nizamiyesinde meydana geldi. İzinli olarak bir süredir dışarıda olan mahkum Eyüp A., arkadaşlarını ziyaret etmek için cezaevine geldi. Nizamiyeye giren Eyüp A., iddiaya göre uzun süre bekletilmesi nedeniyle gardiyanlarla tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle silahını çeken Eyüp A., gardiyanları tehdit etti. Cezaevi nizamiyesinde yaşanan olay, polisi de alarma geçirdi. Polis telsizlerinden yapılan anons ile olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Gardiyanları tehdit ederek bir otomobile binen Eyüp A., polis gelmeden cezaevinden uzaklaştı.

 
Polis kaçan zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Cezaevi çevresinde önlemler alan polis, görüş için bekleyen mahkum yakınlarını uzaklaştırdı. Mahkum yakınları, uzun süre görüş için bekletildikleri için böyle bir olayın yaşanmış olabileceğini iddia etti.
Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2013, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER